TYP: a1

Najpierw lało i mocno wiało, a potem się wydmuchało

poniedziałek, 29 czerwca 2015
Informacja prasowa
Pierwszy dzień regatowych zmagań III Regat Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego Bakista Cup rozpoczął się od mocnego akcentu w postaci wiatru o sile 5-6 w skali Beauforta i fali do 2 metrów.W tej sytuacji próba rozpoczęcia wyścigu zakończyła się jego przełożeniem na godzinę 15.00. Żeglarze przyjęli to z pełnym zrozumieniem, w tych warunkach kotwiczenie i ustawianie boji linii mety to potencjalnie duże problemy i ewentualne awarie.

O godzinie 15.00 zgodnie z prognozą wiatr osłabł do 3-4 w skali Beauforta i rozpoczęliśmy dynamiczny wyścig. Najszybsze jachty płynęły z prędkościami rzędu 7 -9 węzłów. W tej sytuacji 16 milowa trasa do Dziwnowa pierwszemu na mecie jachtowi "Bryza 33" z kpt. Jackiem Romanowskim zajęła 2 godziny 19 minut.

Ostatni na mecie mieli już zupełnie inne warunki, po prostu flauta, wydmuchało się i już. Dziwnów, gospodarz ubiegłorocznych mistrzostw świata w laserach i tegoroczny gospodarz mistrzostwa świata w optymistach przyjął nas bardzo serdecznie. Burmistrz Grzegorz Jóźwiak wręczył puchary zwycięzcom w poszczególnych grupach.

W grupie ORC zwyciężył kpt. Jacek Romanowski na "Bryzie 33", w grupie KWR kpt. Marcin Mrówczyński na "Antidotum", a w grupie Open kpt. Wiesław Łącki na "Goingu".

W poniedziałek, 29 czerwca, etap Dziwnów - Kołobrzeg.


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 January

Zmarł Tadeusz Borysewicz - oficer Marynarki Wojennej, dowódca ORP "Jaskółka" walczący w obronie Helu, po wojnie - brał udział w odbudowie basenu jachtowego w Gdyni, ratowaniu sprzętu żeglarskiego, organizacji jacht klubu. Współorganizator i redaktor czaso
środa, 17 stycznia 1973