Znamy zwycięzców XXXV Pucharu Arki

poniedziałek, 4 maja 2015
Informacja prasowa | Dariusz Olejniczak
186 zawodników i zawodniczek z całej Polski uczestniczyło w zakończonych dzisiaj (tj. 3 maja) XXXV Regatach Pucharu MKŻ Arka Gdynia. Regaty były równocześnie eliminacjami do Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata.

Regaty MKŻ Arka Gdynia

Regaty odbyły się w bardzo trudnych warunkach pogodowych, przy bardzo silnym wietrze i zafalowaniu – relacjonował komandor Arki i główny organizator imprezy Andrzej Lutomski. – Kapitanat Portu i Urząd Morski ostrzegały nas o zagrożeniu sztormem, mimo to udało nam się przeprowadzić regaty do końca. Siła wiatru dochodziła od 6 do 8 stopni w skali Beauforta. Dla tak delikatnych i małych jednostek regatowych to bardzo dużo. Młodzież startująca na tych łodziach miała od 12 do 21 lat i poradziła sobie doskonale z żeglowaniem w tych warunkach.

Rzeczywiście, wśród zawodników znaleźli się tacy, którzy wcale nie narzekali na niesprzyjającą aurę.

Mnie ta pogoda bardzo podpasowała, bo lubię kiedy trochę ostrzej wieje – zapewniał Michał Pilarczyk z ChKŻ Chojnice, który ma na ten sezon bardzo ambitne plany regatowe. – Mam 16 lat, a pływam od 7 lat. Wierzę, że osiągnę dobry wynik w tegorocznych Mistrzostwach Europy i podczas Mistrzostw Polski.

A nadzieje na dobre wyniki są uzasadnione. Andrzej Lutomski jest zdania, że polscy zawodnicy reprezentują bardzo wysoki poziom, a najmłodszym zawodnikom będzie sprzyjać fakt, że Mistrzostwa Europy odbędą się w Gdyni na dobrze im znanym akwenie.

Mimo nie najlepszych warunków od 1 do 3 maja udało się rozegrać wszystkie wyścigi, a wyniki pierwszych trójek w poszczególnych klasach są następujące: