TYP: a1

Sunreef Supreme 68 Eagle Wings

czwartek, 21 kwietnia 2016
Informacja prasowa
Niedawno pisaliśmy o oficjalnej premierze jachtu Eagle Wings ze stoczni Sunreef Yachts. Czas napisać nieco więcej o najnowszym dziecku Sunreef. Eagle Wings to katamaran z nowej linii Sunreef Supreme. To pierwsza w historii przemysłu jachtowego łódź poniżej 24m długości oferująca 300 m² powierzchni wypoczynkowej (przestrzeń do tej pory spotykaną tylko na superjachtach).

Eagle Wings Sunreef Supreme 68
Fot. Sunreef Yachts


Architektura jednostek Sunreef Supreme różni się od tego, jak do tej pory projektowano katamarany. Zrównano poziomy salonu i pokładu głównego - w rezultacie Eagle Wings uzyskał rozległy, przeszklony na całą wysokość salon, otwartą strefę łączącą się bezpośrednio z kokpitem i dającą dostęp do pokładu poprzez rozsuwane drzwi po obu stronach jachtu. Zewnętrzna i wewnętrzna przestrzeń łodzi połączone zostały jedną panoramiczną powierzchnię wypoczynkową.


Fot. Sunreef Yachts


Indywidualnie zaprojektowany salon o powierzchni 65m² kolorystycznie łączy w sobie akcenty wędzonego dębu i błękitu. Przestrzeń obejmuje w pełni wyposażoną kuchnię oraz jadalnię z łatwym dostępem do chłodziarki na wino. W komodzie naprzeciw stołu umieszczono wysuwany telewizor. Pośrodku salonu znajduje się główna strefa relaksacyjna z szerokimi kanapami, które od lewej burty otacza wyłożony onyksem bar, od prawej zaś stolik do gry w karty. Jako że właściciele kładą duży nacisk na rozrywkę i muzykę, w suficie zamontowano opuszczany telewizor a salon wyposażono w system karaoke. Nieopodal jadalni znajdziemy akustyczne pianino.


Fot. Sunreef Yachts


Aranżacja wnętrz obejmuje dwie luksusowe kabiny gościnne z prywatnymi łazienkami wykończonymi płytami kwarcowymi oraz dwie obszerne kabiny właścicielskie. Schody do kabin od lewej burty wyposażono w wykonaną na zamówienie windę, by ułatwić dostęp do pomieszczeń starszym członkom rodziny właścicieli. Kwatera załogi jest przestronna i wygodna.

Eagle Wings posiada obszerny pokład słoneczny, któremu cień zapewnia eleganckie bimini. Pokład wyposażono w bar, sofy i materace, tak by otrzymać imponującą strefę relaksu o powierzchni bliskiej 65m2. Na przednim tarasie jachtu można wypocząć zarówno na szerokich materacach jak i w jacuzzi.


Fot. Sunreef Yachts

Eagle Wings wyposażono w garaż rufowy – instalowany na wszystkich jachtach serii Supreme. Garaż ten pomieści zarówno pontony, jet ski jak również sprzęt do nurkowania i żagle. Jego drzwi po otwarciu zrównują się z tylnymi platformami jachtu, by stworzyć przestrzeń wypoczynkową. Maszt jachtu mocowany jest wyłącznie na poziomie pokładu słonecznego za pomocą innowacyjnej konstrukcji wsporczej wykonanej z włókna węglowego co pozwala na całkowite otwarcie przestrzeni salonu.

Eagle Wings powstał w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na bardziej spersonalizowane i przestronne jednostki o charakterze lifestylowym. Gama jest efektem zmieniającej się filozofii yachtingu, która coraz większy nacisk kładzie na połączenie komfortu na pokładzie z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi.


Fot. Sunreef Yachts

SPECYFIKACJA SUNREEF SUPREME 68 EAGLE WINGS:
Długość: 20,45 m
Szerokość: 10,51 m
Zanurzenie: 1,85 m
Silniki: 2x 240 HP
Zbiorniki paliwa: 2500L
Długość masztu: 28,1 m
Grot: 135m2
Genua: 97m2
Powierzchnia: 285 m2
Kategoria: A (12 osób)

Tagi: jacht, Eagle Wings, katamaran
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 1 March

W Wellington urodził się Russel Coutts; był sternikiem w "Team New Zealand". W ich barwach obronił Puchar dla Nowej Zelandii.
czwartek, 1 marca 1962
W rejsie z Australii do Europy ginie bez wieści bark "Admirał Karpfanger" ex "L'anenir".
wtorek, 1 marca 1938
W okołoziemskim rejsie "Dar Pomorza" pod Kapitanem Konstantym Maciejewiczem opływa Przylądek Horn; było to pierwsze przejscie przylądka pod polską banderą.
poniedziałek, 1 marca 1937
Urodził się Kpt. Andrzej Urbańczyk, żeglarz, pisarz, kompozytor piosenek żeglarskich, aforysta, poeta, swego czasu kolarz, judoka, wojujący pacyfista, obrońca zwierząt, najczęściej nagradzany kapitan Rejsu Roku, organizator i dowódca pierwszej powojennej
niedziela, 1 marca 1936
"Dar Pomorza" jako pierwszy polski statek zawija do Japonii.
piątek, 1 marca 1935
Konstanty Maciejewicz rozpoczyna pracę w PSM w Tczewie.
środa, 1 marca 1922