TYP: a1

Nowe wyzwania teamu 77 racing

czwartek, 28 kwietnia 2016
Redakcja/MF
To będzie niezwykły sezon dla teamu 77 racing. Podczas konferencji w Mera SPA Hotel team zaprezentował swój nowy projekt żeglarski oparty na pierwszym i najszybszym w Polsce katamaranie typu Flying Phantom.Wykonana z carbonu jednostka, wyposażona w hydroskrzydła, waży zaledwie 155kg, co pozwala jej dosłownie fruwać nad wodą. Dzięki takim parametrom może osiągać prędkość nawet 35 węzłów (ok.70km/h).

Nowy skład zespołu stanową bracia Tarnaccy. Piotr, wielokrotny mistrz świata w klasie Micro oraz Przemysław zdobywający tytuły w match-racingu. Na wodzie wspierać ich będą Maciej Ruwiński i Maciej Marczewski. Poszukując nowych wyzwań w tym roku postawili na ekstremalny katamaran.

Współczesny światowy jachting regatowy odleciał! Latanie stało się dla niego prawdziwym wyzwaniem sportowym i szansą na stworzenie niezwykle atrakcyjnych widowisk żeglarskich – tłumaczy Waldemar Heflich – ekspert żeglarstwa i jednocześnie prowadzący konferencję – dodając: Jeśli nie chcemy stracić kontaktu ze światową czołówką, musimy pływać na tego typu ekstremalnych jednostkach.

Podczas konferencji odbył się symboliczny chrzest jachtu a Mamami chrzestnymi zostały Joanna Dec- Galuk oraz Izabela Roszkowska-Augustyniak, reprezentujące partnerów projektu.

 


Team 77 racing zaplanował w tym roku 15 startów, najbliższy start już w połowie maja. Osiąganie ekstremalnych prędkości wiąże się z dużą dawką adrenaliny, choć czasem zdarzają się błędy, których i my się pewnie nie unikniemy. W tym sezonie nastawiamy się jednak na zdobywanie wysokich pozycji w regatach kategorii Open, w których liczy się prędkość jachtu – tłumaczy Piotr Tarnacki, dodając – dziękuję wszystkim partnerom, bez których nie byłoby tego wydarzenia, w szczególności firmom Roca Polska oraz Volvo Car Poland.

Tagi: 77 racing, katamaran
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 May

Zginął Kapitan Zbigniew Werpechowski; wypłynął w swój ostatni rejs na s/y "Wanda", w czasie trudnych warunków pogodowych, na Głębi Bornholmskiej wypadł za burtę, a poszukiwania nie przyniosły rezultatu.
piątek, 23 maja 1975
Z afrykańskiego portu Safi wystartowała trzcinowa tratwa "Ra" pod dowództwem Thora Heyerdahla z zamiarem przepłyniecia Atlantyku, w celu potwierdzenia tezy, że na takich łodziach możliwa była migracja ludów w dawnych czasach. Niestety załoga musiała opuśc
piątek, 23 maja 1969
Do II Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy wystartowało 15 zawodników. Regaty wygrał Eric Tabarly na s/y "Pen Duick II" (czas zwycięzcy to 27 dni, 3 godziny i 56 minut).
sobota, 23 maja 1964
"Team New Zealand" wygrywa z "Desdafio Espanol" piąty wyścig w półfinale Louis Vuitton Cup w Walencji i awansuje do finału rywalizacji.
środa, 23 maja 2007
Statek szkolny "Lwów" wyrusza z Gdańska w pierwszy oceaniczny rejs.
środa, 23 maja 1923
Na Madagaskarze ginie Maurycy Beniowski, polski żołnierz i żeglarz; zesłany na Kamczatkę uprowadził statek żeglując na południe Azji, skąd w imieniu Francji dokonuje podboju Madagaskaru i zostaje jego władcą. Zmuszony do powrotu do Europy, następnie wyjec
wtorek, 23 maja 1786