TYP: a1

Nowy Sunreef Supreme 68 Midori – 68-stopowy katamaran żaglowy z duszą superjachtu

czwartek, 14 lipca 2016
Informacja prasowa
Po światowej premierze podczas targów Singapore Yacht Show, model Sunreef Supreme 68 wniósł powiew świeżego powietrza do branży nautycznej. Po raz pierwszy w historii przemysłu stoczniowego, luksusowy jacht o długości 21 m osiągnął powierzchnię życiową bliską 300m² - przestrzeń spotykaną dotychczas tylko na superjachtach (jednostkach powyżej 24m).


Fot. Jan Liegeois for Van Scharen / Design Studio


W ubiegłym miesiącu na terenie firmy zwodowano drugą w pełni personalizowaną jednostkę żaglową z linii– Sunreef Supreme 68 o nazwie Midori. W języku japońskim „Midori” oznacza kolor zielony, a inspiracją właściciela do stworzenia własnego katamaranu ze stocznią Sunreef była m.in. kultura i filozofia azjatycka, która przejawia się w designie oraz charakterze łodzi. Jacht posiada minimalistyczne, ale eleganckie wnętrza, w których odczuwa się atmosferę harmonii i spokoju.


Fot. Jan Liegeois for Van Scharen / Design Studio


Wyjątkowość Midori połączona z innowacyjnym designem linii nakierowanym na maksymalizację przestrzeni poprzez specjalną nadbudowę łączącą salon z kokpitem czynią z niej luksusowy apartament, który może z powodzeniem żeglować w każdej części globu, otwierając przy tym nowe horyzonty jachtowego stylu życia.

Swój finalny kształt Midori zawdzięcza w dużej części Bramowi Van Scharenowi, który na życzenie właściciela razem z zespołem designerów Sunreef Yachts pracował nad wystrojem jednostki. Jako doświadczony dekorator prywatnych rezydencji i prestiżowych penthousów, Van Scharen zajmował się również konceptami wnętrz megajachtów. Dla Sunreef Supreme 68 Midori stworzył unikalny wystrój, który skutecznie oprze się przelotnym, sezonowym trendom.

 
Fot. Jan Liegeois for Van Scharen / Design Studio


Obszerny i przeszklony ze wszystkich stron salon Midori z rozsuwanymi drzwiami , to ponad 65m² inteligentnie wykorzystanej powierzchni. W przedniej części jachtu znajduje się imponująca kuchnia rozciągająca się na całą szerokość pomieszczenia, w której centrum umiejscowiono blat, pod którym są lodówki, chłodziarki do wina, zamrażarka oraz kostkarka firmy Hoshizaki. Schowki oraz wyposażenie kuchenne kryją się za dyskretnymi czarnymi panelami zdobiącymi całą strefę jadalną. Główny blat sąsiaduje z dużym stołem, przy którym zasiąść może 8 gości.


Fot. Jan Liegeois for Van Scharen / Design Studio


Obok znajduje się indywidualnie wykończony głośnik Devialet oraz strefa wypoczynkowa. Ścianom salonu nadano łagodny ton przydymionego błękitu, podłogi zaś, zarówno w salonie jak i na pokładzie zewnętrznym, wyłożono drewnem tekowym.
W kadłubach Midori znajdują się 3 kabiny gościnne oraz strefa armatora. Każda z przestrzeni odznacza się indywidualnym doborem barw, od lazuru po antracyt czy eukaliptusową zieleń. Wszystkie kabiny posiadają liczne schowki, wysuwane telewizory, dyskretnie wkomponowane nagłośnienie Fosgate oraz prywatne łazienki wyłożone kwarcowymi płytami i wyposażone w akcesoria firmy Vola. Strefa właścicielska zawiera ponadto obszerną garderobę, biurko, opuszczany z sufitu ekran oraz powiększoną - luksusową łazienkę.


Fot. Jan Liegeois for Van Scharen / Design Studio


Na pokładzie górnym (słonecznym), Midori posiada część relaksacyjną o powierzchni prawie 65 m2, której cień zapewnia eleganckie bimini. Obok eleganckich kanap, stołu jadalnego oraz baru, na flybridge umieszczono także imponującą zewnętrzną sterówkę.

Przedni, otwarty taras na przodzie jachtu wyposażono w jacuzzi oraz szerokie materace by cieszy się jeszcze większym komfortem.
Jacht posiada garaż rufowy – instalowany na wszystkich jachtach serii Sunreef Supreme. Pomieści on zarówno ponton, jet ski jak i inne sprzęty do zabawy na morzu. Drzwi garażu po otwarciu, zrównują się z tylnymi platformami jachtu, które wspólnie tworzą kolejne alternatywne miejsce do wypoczynku. To pierwsze tego typu rozwiązanie zastosowane na katamaranie o długości mniej niż 70 stóp.

Pod względem ożaglowania, jacht wyposażono w grot i genuę z najnowocześniejszych tkanin oraz parasail i Code 0 by cieszyć się wiatrem w każdych warunkach pogodowych.


Fot. Jan Liegeois for Van Scharen / Design Studio


SPECYFIKACJA SUNREEF SUPREME 68 MIDORI:

Konstrukcja: Composite
Długość: 20.5 m / 67.1 Ft
Maximum beam: 10.5 m / 34.5 Ft
Zanurzenie: 1.8 m / 5.9 Ft
Wysokość masztu: 28.1 m / 92.1 Ft
Silniki: 2 x 180 HP
Zbiorniki paliwa: 4000 l
Zbiorniki wody: 1000 l
Grot: 134.99 m² / 1453 Ft²
Genua: 96.99 m² / 1044 Ft²
Architektura okrętowa: Sunreef Yachts
Design: Sunreef Yachts and Bram Van Scharen

Tagi: jacht, Midori, Sunreef Supreme 68
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 May

W Southampton zakończyła się 7 edycja Whitbread Race; zwycięża "Ef Language".
niedziela, 24 maja 1998
Urodził się Zygmunt Choreń, kapitan jachtowy, regatowiec morski, uczestnik rejsu na "Otago" w regatach Whitbread Race i przede wszystkim projektant żaglowców; m.in. zaprojektował żaglowce "Pogoria", "Iskra", "Dar Młodzieży", "Kaliakra", "Oceania", "Gwarek
sobota, 24 maja 1941