TYP: a1

Desperat z tratwy ponownie poszukiwany

poniedziałek, 3 sierpnia 2015
z mediów | JM
Straż Graniczna ze Świnoujścia i niemieckie służby ratunkowe ponownie poszukują 24-latka, który prawdopodobnie wypłynął samotnie na Bałtyk na zbudowanej własnoręcznie tratwie. Dwa tygodnie temu, kiedy chłopak wyruszył w identyczną podróż, został z trudem odnaleziony i uratowany z rozpadającej się konstrukcji.

23 lipca straży granicznej udało się odnaleźć samozwańczego "żeglarza", który od dwóch dni pływał na tratwie w okolicach Świnoujścia. Jednostka została przez niego zbudowana z drewnianych palet i baniaków po wodzie, znalezionych w niemieckiej miejscowości Uckeritz, skąd wypłynął. O całej sprawie służby zostały poinformowane przez miejscowych rybaków, którzy zauważyli dziwaczną tratwę. Kiedy w końcu odnaleziono chłopaka - co było utrudnione ze względu na trudne warunki pogodowe - był on wycieńczony i odwodniony, a jego konstrukcja była w stanie rozkładu. Mimo tego, odmawiał przyjęcia pomocy. Nie umiał też wskazać celu swojej podróży. Ostatecznie został przetransportowany na suchy ląd.

Kilka dni temu "żeglarz" przestał się pojawiać w Świnoujściu. Ponieważ zapowiadał publicznie powrót na Bałtyk, Straż Graniczna zdecydowała o wznowieniu akcji poszukiwawczej. Do operacji przyłączyły się również niemieckie służby, które przeszukują okolice wyspy Uznam.
Tagi: tratwa, desperat, Szczecin, Świonoujście
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 6 May

Z Gdańska do Odessy wypływa "Velet" pod dowództwem Henryka Wolskiego.
sobota, 6 maja 2006
Wcielenie ORP "Iskra" do służby w Marynarce Wojennej.
niedziela, 6 maja 1928
W Berlinie umiera Aleksander von Humboldt, przyrodnik, podróżnik i geograf niemiecki, m.in. organizator wyprawy badawczej do Ameryki Środkowej i Południowej (1799-1804), członek honorowy Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Warszawie.
piątek, 6 maja 1859