Polskie stocznie. MARINER – sportowe osiągi i komfortowe wnętrza

czwartek, 15 września 2016
Anna Ciężadło
Stocznia została utworzona przez ludzi, którzy od ćwierćwiecza związali swoje życie z żeglarstwem. Bazując na własnych doświadczeniach, nowoczesnej technologii i dbałości o najdrobniejsze szczegóły, produkują oni jednostki żaglowe, dopracowane w najdrobniejszych szczegółach.

Mariner
www.mariner.pl


Jachty MARINER wykonane są w 100 procentach ręcznie, zaś stocznia wykonuje samodzielnie, na miejscu, wszystkie etapy produkcji łodzi – począwszy od opracowania projektu, poprzez laminację, instalację wyposażenia, aż po wodowanie jednostki na akwenie przy hali produkcyjnej. Dzięki temu, możliwe jest sprawowanie pełnej kontroli na każdym etapie budowy łodzi, a także uwzględnienie indywidualnych potrzeb i wymagań klienta.

Co robią?

Stocznia tworzy łodzie w oparciu o projekty młodego, wybitnego projektanta, Wojciecha Spisaka, będącego jednocześnie wybitnym zawodnikiem regatowym. Dzięki jego wiedzy i doświadczeniu regatowemu, łodzie, opuszczające stocznie MARINER, odznaczają się nie tylko doskonała jakością, ale również świetnymi parametrami nautycznymi. Obecnie stocznia oferuje następujące modele jachtów:

-MARINER 19 - niewielka, szybka jednostka, oferująca ponad[przeciętne osiągi – łatwa w transporcie i idealna do pływania weekendowego lub szkoleniowego.

-MARINER 20 – w zależności od wyposażenia, przeznaczona do pływania turystycznego lub regatowego. Niewielki, bardzo dzielny jachcik, łatwy w transporcie i dający wiele frajdy z żeglowania.

-MARINER 24 – występujący w trzech wersjach: jako jacht rodzinny z mieczem obrotowym, jako jacht morski, spełniający kryteria kat.B lub jako wersja Sport, z ciężkim profilowanym mieczem szybrowym.

-MARINER 26 – starszy brat wersji 24, łączący jej doskonałe parametry i osiągi z komfortowymi przestronnym wnętrzem.

-MARINER 31 – flagowy model stoczni: duży, komfortowy jacht, przeznaczony, w zależności od wyposażenia, do komfortowego pływania śródlądowego lub pełnomorskiego. Szerokie możliwości personalizacji umożliwiają idealne dopasowanie jednostki do wymagań i stylu pływania klienta. Jacht, niezależnie od wersji wyposażenia, zapewnia doskonałe osiągi zarówno na wodach śródlądowych jak i morskich.

Dla kogo to robią?
Wysoka jakość, a przede wszystkim doskonałe parametry, zapewniające nieprzeciętne wrażenia z żeglowania sprawiły, że jachty MARINER zyskały dużą popularność w Polsce i innych krajach europejskich. Dziś stocznia posiada dilerów w Niemczech, Czechach, na Węgrzech, Białorusi, a także w Hiszpanii, Francji, Holandii oraz Włoszech.


MARINER w pigułce


Adres: MARINER YACHT, ul.Kraszewskiego 25, 41-400 Mysłowice, Polska

Specjalizacja: Jachty żaglowe

Modele: MARINER 19, 20, 24, 26, 31



Tagi: stocznia, Mariner, jacht
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 lipca

Wyruszyła śladem swojej poprzedniczki z 1957 r. (tratwa Nord) - tratwa "Nord-bis" z Kapitanem Andrzejem Urbańczykiem i zmieniającą się po drodze załogą. Po dotarciu do Gotlandii i 25 dniach żeglugi tratwa powróciła do Gdańska.
środa, 19 lipca 2006
W Gdyni rozpoczął się kolejny zlot żaglowców The Cutty Sark Tall Ship's Race.
sobota, 19 lipca 2003
Z przystani AKM w Gdańsku wyruszył niewielki (niecałe 8 m długości) jacht "Probus" z Kapitanem Jerzym Cołojewem z dwoma przyjaciółmi w rejs na Szetlandy, Wyspy Owcze; mały jacht powrócił do domu, po przebyciu około 2500 Mm w ciągu 777 godzin.
poniedziałek, 19 lipca 1971
Opuściło Świnoujście "Roztocze" z Kpt. Ziemowitem Barańskim, wychodząc w zakończony powodzeniem rejs na Wyspy Owcze.
poniedziałek, 19 lipca 1971