TYP: a1

Na plaży znaleziono dwugłowego żółwia

wtorek, 31 sierpnia 2021
Z mediów/National Geographic

Podobno urodzenie się dwugłowego cielęcia miało zwiastować koniec świata. A co zwiastuje urodzenie się dwugłowego żółwia? Na to pytanie nie byli w stanie odpowiedzieć pracownicy Cape Hatteras National Seashore, najstarszego nabrzeżnego rezerwatu w USA, którzy na plaży natknęli się na dwugłowego żółwia morskiego karetta.

 

Rozmaite mutacje genetyczne wcale nie są rzadkością wśród żółwi, najczęściej jednak takie stworzenia nie są w stanie sobie samodzielnie poradzić i ich życie bywa dość krótki. Dwugłowy żółwik znaleziony jednak tym razem wyglądał na zdrowego i bardzo żwawego, co widać na nagraniu. Obie głowy żółwia – nazwano je Squirt i Crush – oraz płetwy funkcjonowały poprawnie, dlatego też pracownicy pracownicy parku postanowili wypuścić stworzonko, które natychmiast razem z rodzeństwem udało się do oceanu. Squirt i Crush należy do gatunku karetta. To najliczniej gniazdujące w USA żółwie morskie. Zdrowe osobniki dożywają od 70 do 80 lat, ale pracownicy rezerwatu przewidują, że nasz dwugłowy maluszek, choć w dobrej kondycji po urodzeniu, może pożyć krócej.

 

Ciekawostką jest to, że na początku lipca w innym parku, Edisto Beach State Park w Karolinie Południowej również znaleziono małego żółwia morskiego z dwoma głowami. Zwierzę również wydawało się zdrowe i o własnych siłach doszło do oceanu.

 

Tagi: żółw
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 September

Po zwycięstwie w regatach Plymouth-Vilamoura-Plymouth już na Kanale La Manche w silnym wietrze "Almatur II" łamie maszt; po prowizorycznej naprawie jachtu kontynuuje żeglugę do Dover, tuż przed portem w wyniku wywrotki jacht zatonął, a załogę uratowano.
wtorek, 20 września 1983
Rozpoczęły się pierwsze po II wojnie światowej regaty o Puchar Ameryki; wszystkie wyścigi wygrała "Columbia" z Briggsem Cunninghamem jako skipperem.
sobota, 20 września 1958
W Hamburgu został zwodowany "Passat", bark przeznaczony dla armatora Ferdinanda Leisza; przez lata żeglował do Australii i Ameryki Południowej, a obecnie pełni funkcję statku muzeum w Travemuende.
środa, 20 września 1911