TYP: a1

Catana Group - luksus po francusku

czwartek, 12 stycznia 2017
Anna Ciężadło

Grupa Catana została formalnie utworzona w 2014 roku – w 30 rocznicę powstania pierwszego katamaranu Catana. Przed 2014 firma funkcjonowała, jako Poncin Yachts Group, pod przewodnictwem Oliviera Poncin.

Catana 42

Fot.www.catana.com

Poza budową katamaranów, Grupa zajmuje się również działalnością, nazwijmy to, poboczną: serwisowaniem silników i żagli oraz wynajmem hangarów i zapewnianiem bezpieczeństwa w portach. Grupa prowadzi również usługi brokerskie w zakresie obrotu jachtami nowymi i używanymi.

 

Stocznia

Oficjalne hasło Catana Group brzmi: „THERE’S NO LIMIT BUT THE HORIZON”, co idealnie obrazuje rozmach, z jakim tworzone są kolejne modele.

Obecnie stocznia posiada dwa zakłady produkcyjne, oba zlokalizowane we Francji: w  Canet en Roussillon oraz w Marans. 30 lat doświadczenia w produkcji katamaranów plus nowoczesne technologie i – powiedzmy to głośno – gigantyczne fundusze, jakimi dysponuje Grupa, to doskonały materiał do tworzenia łodzi nie tylko wygodnych i szybkich, ale też pięknych, innowacyjnych i wysoce spersonalizowanych.

 

Obecnie grupa zatrudnia ok. 250 osób i jest notowana na giełdzie. Według oficjalnych danych, przychody Catana Group za ostatni rok wyniosły – bagatela - 34 mln euro.

 

Łodzie

Katamarany spod znaku Catana cechują przede wszystkim zaawansowane technologie, mające na celu zarówno zapewnienie komfortowych warunków, jak i ochronę środowiska. Tym, co wyróżnia firmę na tle konkurencji, jest niepowtarzalny design i ciekawe rozwiązania konstrukcyjne, zapewniające sporo przestrzeni, co w połączeniu z wysokiej klasy materiałami, daje poczucie komfortu i luksusu.

 

W 2014 roku Grupa poszerzyła ofertę o mniej luksusowe, ale bardziej przystępne cenowo katamarany BALI. Mimo nieco skromniejszego wyposażenia, katamarany te oferują, podobnie, jak bardziej luksusowe modele, wyjątkowy komfort, bezpieczeństwo i przyjemność z żeglarskiej przygody.

 

Obecnie Grupa Catana oferuje następujące modele katamaranów:

Catana 42, Catana 47, Catana 53, Catana 62, Catana 70;

Bali 4.0, Bali4.3, Bali 4.5, Bali 5.2, Bali 5.8.

 

 

 

Tagi: stocznia, jacht, catana
TYP: a3
0 0
Komentarze