Nicols

czwartek, 2 lutego 2017
Anna Ciężadło

Jeśli marzycie o wyprawie barką w jakieś urokliwe miejsce, a jednocześnie nie wyobrażacie sobie wakacji bez prywatnej łazienki, podgrzewanego basenu i panoramicznego dachu, weźcie pod uwagę ofertę Francuzów.

Przepis na sukces wg Nicols jest prosty: 30 lat doświadczenia, zróżnicowana flota i wychodzenie naprzeciw potrzebom klienta – nawet takim, które jeszcze nie przyszły mu do głowy.

Barka Nichols

Stocznia

Firma powstała w 1986 roku, jako część NADIA Group – firmy, która początkowo zajmowała się… przetwórstwem tworzyw sztucznych. Jak to się stało, że zajęli się produkcją i czarterowaniem barek? Trudno powiedzieć, skąd akurat taki pomysł, ale faktem jest, że dywersyfikacja działalności stała się znakiem rozpoznawczym Grupy. W jej skład wchodzą dzisiaj następujące podmioty:

·         NADIA SIGNALISATION - firma produkująca znaki drogowe;

·         DYNAMIC - firma produkująca małe ADG;

·         PRODONT HOLLIGER - firma produkująca sprzęt dentystyczny;

·         SIB – firma produkująca bramy, okna  i drzwi;

·         ANJOU AUTOMATION – firma specjalizująca się w automatyce i systemach kontrolnych;

·         FORCE 5 – firma zajmująca się sprzedażą jachtów i osprzętu żeglarskiego

·         i wreszcie… NICOL'S YACHT – producent i czarterownia barek rzecznych.

Totalny miszmasz? A może w tym szaleństwie jest metoda, pozwalająca na odniesienie sukcesu w każdej z powyższych dziedzin, ze szczególnym uwzględnieniem barek? Jakby  na to nie patrzyć, barki mają przecież okna, drzwi, AGD, o osprzęcie żeglarskim nie wspominając. Bliższych związków ze stomatologią i znakami drogowymi nie udało nam się znaleźć, ale może o czymś po prostu nie wiemy.

Faktem jest natomiast, że dziś Nicols zalicza się do największych graczy w sektorze francuskiej turystyki rzecznej; dysponuje w sumie 18 bazami, rozmieszczonymi głównie we Francji, ale również w Niemczech oraz Portugalii.

barki Nichols

Barki

Stocznia posiada w ofercie 23 modele barek, podzielonych na 4 serie: ESTIVALE, CONFORT, SEDAN oraz RIVIERA. Każda z serii dedykowana jest klientom, mającym inne potrzeby, co oczywiście nie oznacza, że barki, określane jako „rodzinne” nie sprawdzą się w przypadku par czy większych grup przyjaciół.

Serię ESTIVALE wyróżniają jasne i przestronne wnętrza, a także najwyższej jakości wyposażenie. Linię ESTIVALE tworzą barki:

·         ESTIVALE DUO

·         ESTIVALE QUATTRO

·         ESTIVALE QUATTRO S

·         ESTIVALE SIXTO

·         ESTIVALE SIXTO PRESTIGE

·         ESTIVALE SIXTO PRESTIGE C

·        w ramach tej serii można również zażyczyć sobie… basen, który będziemy ciągnąć za naszą barką. Czego jeszcze chcieć więcej?

Serię CONFORT wyróżniają przede wszystkim bezpieczeństwo oraz - jak sugeruje nazwa - komfort użytkowania, a także przestronny salon, usytuowany w centralnej części pokładu. Na barkach CONFORT każda kabina posiada własną łazienkę. W ramach tej serii, dostępne są następujące modele:

·         CONFORT 900

·         CONFORT 900 DP

·         CONFORT 1100

·         CONFORT 1350

·         CONFORT 1350 VIP

·         oraz, oczywiście, basen

Seria SEDAN powstała przede wszystkim z myślą o rodzinach, więc należące do niej łodzie posiadają wszelkie udogodnienia, jakie mogą docenić mali pasażerowie oraz ich rodzice: tylny pokład znajduje się na poziomie gruntu, a duży i przestronny salon sprzyja rodzinnej integracji. Kapitan nie jest odizolowany od reszty załogi, a podgrzewany basen sprawia, że nawet najmłodsi załoganci mogą korzystać z jego uroków. W ramach serii SEDAN dostępne są następujące modele:

·         PRIMO

·         SEDAN 800

·         SEDAN 1000

·         SEDAN 1010

·         SEDAN 1150

·         SEDAN 1160

·         SEDAN 1160N

·         SEDAN 1170

·         SEDAN 1310

·         podgrzewany basen

Seria RIVIERA nawiązuje kształtem do dawnych barek rzecznych i stanowi pierwszą serię barek, jakie opuściły stocznię. Łatwość manewrowania oraz przystępna cena sprawiają, że barki tej serii nadal cieszą się niesłabnąca popularnością. W ramach linii RIVIERA dostępne są następujące modele:

·         RIVIERA 920

·         RIVIERA 1120

·         RIVIERA 1130

Tagi: berki, nichols, stocznia
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 July

W Gdyni odbył się pierwszy w historii zlot Polonii Żeglarskiej znany pod nazwą World Polonia Sailing Jamboree Poland 1991. Na zlot przybyło 26 jachtów polonijnych z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwecji, Danii, Finlandii. Flotyllę jachtów polon
niedziela, 14 lipca 1991
"Dar Młodzieży" pod dowództwem Kpt. Marka Szymońskiego przekroczył jako pierwszy żeglowiec klasy A linię mety w wyścigu z Antwerpii do Alesund w ramach regat Cutty Sark Tall Ships' Races.
sobota, 14 lipca 2001