TYP: a1

Absolwenci na skuterach

środa, 10 czerwca 2020
Anna Ciężadło

Wiemy, że macie już serdecznie dość tematu koronawirusa, ale tym razem będzie bardzo pozytywnie. Pandemia i związane z nią ograniczenia dają nam popalić, ale czasami doprowadzają też do niezwykle ciekawych rozwiązań, czego przykładem może być sposób odbierania dyplomów, jaki zastosowano kilka dni temu na Florydzie.

 

Zakazy
Jednym z najbardziej uciążliwych skutków epidemii była konieczność trzymania się od bliźnich na dystans. O ile każdy z nas ma takich osobników, za którymi specjalnie nie tęskni, o tyle po pewnym czasie zaczynamy jednak doceniać, jakim błogosławieństwem jest towarzystwo innych ludzi. 

 

Względy bezpieczeństwa powodują jednak, że musimy trzymać się z dala od tłumów. Pytanie tylko, jak w tej sytuacji przeprowadzić galę rozdania dyplomów? Amerykanie (i to wcale nie naukowcy) wymyślili bardzo ciekawe rozwiązanie; szczerze mówiąc, byłoby miło kontynuować je nawet po ustąpieniu pandemii.


Stara, świecka tradycja

W USA rozdanie dyplomów szkół średnich ma bardzo uroczystą formę; ubrani w gustowne, powiewne szaty i śmieszne czapeczki młodzi ludzie maszerują przez całą salę, by na oczach szkolnych kolegów odebrać dokument. Wszystko odbywa się z wielką pompą i jest okazją do wspólnego, radosnego świętowania. Zresztą, pewnie nie raz widzieliście to na filmach.


W dobie epidemii taki jubel z oczywistych względów nie mógł się odbyć: zbyt dużo ludzi w jednym miejscu to byłoby proszenie się o kłopoty. Dlatego też władze liceum Somerset Island Prep w Key West wpadły na pomysł, by zorganizować ceremonię na morzu. I to dosłownie.


Skuterem po dyplom

Absolwenci, zamiast wkraczać na scenę wśród tłumu innych nastolatków, podpływali skuterem. Ceremonia miała więc nietypowy przebieg, ale za to była bardzo widowiskowa. W związku ze zmienioną formą obowiązywały też nieco inne stroje; poza tradycyjnymi czapeczkami i długimi szatami, były to maseczki na twarz oraz... kamizelki asekuracyjne.
 

Dyrektor Tom Rompella, zamiast na tradycyjnej scenie, zajął miejsce na pokładzie małej łodzi, skąd rozdawał podpływającym dyplomy za pomocą specjalnego narzędzia. Jak sam powiedział, ten niezwykły sposób świętowania uroczystości idealnie wpisał się w motyw przewodni jego szkoły: "żadna bariera nie jest zbyt duża, aby ją przekroczyć, a dzięki kreatywności i ciężkiej pracy możemy pokonać każde wyzwanie".https://edition.cnn.com/2020/06/01/us/jet-ski-graduation-trnd/index.html
https://www.insider.com/florida-keys-high-school-graduates-jet-ski-ceremony-2020-5 

 
Tagi: skuter, dyplomy
TYP: a3
0 0
Komentarze