TYP: a1

Zniesiono dotychczasowe ograniczenia dla uprawiania sportu i rekreacji wodnej

piątek, 22 maja 2020
Informacja prasowa/MGMiŻŚ

Od 18 maja br. wprowadzone zostały nowe regulacje, które umożliwiają przewóz osób transportem wodnym i znoszą dotychczasowe ograniczenia dla uprawiania sportu i rekreacji wodnej.

 

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, wprowadzono możliwość przewozu osób transportem wodnym - statkami pasażerskimi w żegludze krajowej w rozumieniu przepisów o bezpieczeństwie morskim oraz statkami żeglugi śródlądowej przeznaczonymi lub używanymi do przewozu osób. W tym samym czasie można przewozić statkiem nie więcej osób niż wynosi połowa dopuszczalnej liczby pasażerów określona w dokumencie bezpieczeństwa statku.

 

Można już także uprawiać sport i rekreację wodną! Od 18 maja br. działalność sklasyfikowana w Polskiej Klasyfikacji Działalności w dziale 93.0 w podklasie 93.29. w zakresie transportu rekreacyjnego oraz wypożyczania sprzętu rekreacyjnego stanowiącego integralną część obiektu rekreacyjnego może być prowadzona dla liczby osób dopuszczonej dla danej jednostki pływającej.

 

Pełen tekst rozporządzenia znajdziecie TUTAJ 

 

 

Tagi: żeglarstwo, statki, prawo
TYP: a3
0 0
Komentarze