TYP: a1

Żegluga Gdańska uruchamia rejsy na Przekop

sobota, 15 kwietnia 2023
Z mediów

Żegluga Gdańska planuje uruchomienie połączenia wodnego z Trójmiasta na przekop Mierzei Wiślanej. Rejsy ruszą pod koniec kwietnia.

Niezależnie od tego, czy wielka inwestycja spełnia swoje założenia, budzi ciekawość turystów. To właśnie z myślą o nich Żegluga Gdańska zamierza uruchomić rejsy na trasie Gdynia – Nowy Świat. Będą to tak zwane rejsy „bike and boat”, umożliwiające zabranie ze sobą na pokład roweru, w cenie biletu. Na miejscu jednostka będzie cumować dwie godziny, ale chętni mogą po przepłynięciu w jedną stronę wrócić rowerem w drugą.

Ze względów praktycznych rejsy będą się odbywać z Gdyni, a nie z Gdańska - wyjście na morze z gdańskiego portu zajęłoby 45 minut, a z Gdyni – tylko 5. Rejs na linii Gdynia – Nowy Świat w jedną stronę będzie trwał 3 godziny. Odległość do pokonania to 30 mil morskich. Między Gdynią a przekopem prawdopodobnie będzie kursował katamaran o imieniu „Agat”. Na razie trwa ustalanie rozkładu i cen rejsów.


 

Tagi: Mierzeja Wiślana, przekop, Żegluga Gdańska
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 March

Barbara Królikowska odbiera nagrodę Rejs Roku za rejs dookoła świata na s/y "Karolka".
piątek, 3 marca 2006
Wokółziemskie regaty The Race zakończył "Club Med.", 110. stopowy katamaran dowodzony przez Granta Daltona i Franka Profitta zwyciężając w stawce 6 jachtów.
sobota, 3 marca 2001
Jerzy Wąsowicz na s/y "Antica": mija ze wschodu na zachód Przylądek Horn w rejsie do Ameryki Południowej.
środa, 3 marca 1999
Opłynięcie Hornu przez s/y "Wojewoda Koszaliński" prowadzonego przez Ryszarda Wabika.
środa, 3 marca 1982