TYP: a1

Żegluga Gdańska uruchamia rejsy na Przekop

sobota, 15 kwietnia 2023
Z mediów

Żegluga Gdańska planuje uruchomienie połączenia wodnego z Trójmiasta na przekop Mierzei Wiślanej. Rejsy ruszą pod koniec kwietnia.

Niezależnie od tego, czy wielka inwestycja spełnia swoje założenia, budzi ciekawość turystów. To właśnie z myślą o nich Żegluga Gdańska zamierza uruchomić rejsy na trasie Gdynia – Nowy Świat. Będą to tak zwane rejsy „bike and boat”, umożliwiające zabranie ze sobą na pokład roweru, w cenie biletu. Na miejscu jednostka będzie cumować dwie godziny, ale chętni mogą po przepłynięciu w jedną stronę wrócić rowerem w drugą.

Ze względów praktycznych rejsy będą się odbywać z Gdyni, a nie z Gdańska - wyjście na morze z gdańskiego portu zajęłoby 45 minut, a z Gdyni – tylko 5. Rejs na linii Gdynia – Nowy Świat w jedną stronę będzie trwał 3 godziny. Odległość do pokonania to 30 mil morskich. Między Gdynią a przekopem prawdopodobnie będzie kursował katamaran o imieniu „Agat”. Na razie trwa ustalanie rozkładu i cen rejsów.


 

Tagi: Mierzeja Wiślana, przekop, Żegluga Gdańska
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 July

Belg Jacques Rogge, w przeszłości znany finnista, uczestnik olimpiady i mistrzostw świata, został wybrany przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.
poniedziałek, 16 lipca 2001
Urodził się Mirek "Kowal" Kowalewski, znany polski szantymen.
sobota, 16 lipca 1955
W pierwszy rejs szkolny wypływa "Dar Pomorza".
środa, 16 lipca 1930
Wyruszył z Portsmouth w rejs dookoła świata Alec Rose na s/y "Lively Lady"; trasa prowadziła wokół Przylądka Dobrej Nadziei, Ocean Indyjski, wokół Przylądka Południowo-Wschodniego (Tasmania), Przylądka Horn, z powrotem do macierzystego portu.
niedziela, 16 lipca 1967
Urodził się Roald Amundsen, słynny norweski badacz polarny (zaginął bez wieści podczas lotu na Spitsbergen, spiesząc na pomoc Nobilemu, którego sterowiec "Italia" uległ katastrofie). Uczestniczył w słynnej wyprawie antarktycznej na statku "Belgica" (1897-
wtorek, 16 lipca 1872