TYP: a1

Wypadek na Kanale La Manche

poniedziałek, 7 sierpnia 2017
Z mediów/MF

W niedzielę na Kanale La Manche doszło do wypadku, w wyniku którego zatonęła łódź. Na jej pokładzie znajdowały się cztery osoby, jedna z nich nie żyje.

[t][/t] [s]Fot. Larvor, Wikipedia[/s]

Na łodzi znajdowało się czterech obywateli Rumunii. Nad ranem przepływający w pobliżu rybak zauważył trzymającego się boi 45-letniego mężczyznę. Wezwano do niego łódź ratunkową a następnie przetransportowano do szpitala. Ciało kolejnego z mężczyzn znaleziono na morzu i przetransportowano na brzeg helikopterem - powiedział rzecznik policji w Sussex.

Trwają poszukiwania dwóch pozostałych osób. W akcji poszukiwawczej dwóch zaginionych osób biorą udział helikoptery i łodzie ratunkowe.

Policja w Sussex oświadczyła, że ze wstępnych ustaleń wynika, iż łódź wypłynęła z mariny w Brighton po północy. Możliwe, że mężczyźni wybrali się na ryby. Łódź mogła zatonąć kilka godzin później, lecz na razie nie są znane szczegóły. W sprawie wszczęto śledztwo.

 

Tagi: Kanał La Manche, wypadek
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 10 August

Zmarł kapitan Zygfryd Zyga Perlicki, legenda polskiego żeglarstwa regatowego
czwartek, 10 sierpnia 2017
Rusza pierwsza edycja Mistrzostw Polski Dezet w Giżycku
sobota, 10 sierpnia 2002
Z inicjatywy Zbigniewa Szpetulskiego i Tadeusza Śpiewakowskiego powstaje Akademicki Klub Morski w Gdyni
niedziela, 10 sierpnia 1952
W Sewilii rozpoczął rejs Ferdynad Magellan, dowodząc flotyllą pięciu statków ("Trynidad", "San Antonio", "Conception", "Victoria", "Santiago"); celem wyprawy było znalezienie przejścia między Ameryką Północną a Południową. Wyprawa trwała prawie trzy lata,
środa, 10 sierpnia 1519