TYP: a1

Walka z nielegalnym połowem w Indonezji - zatopiono 34 łodzie

czwartek, 20 sierpnia 2015
z mediów | JM
Indonezja wypowiedziała wojnę nielegalnemu rybołówstwu. Na dowód tych zapowiedzi, na terenie kraju zatopiono przedwczoraj 34 zagraniczne łodzie, służące do połowów.

Wśród zatopionych jednostek był między innymi "Gui Xei Yu 12661" - duży statek rybacki pochodzący z Chin, który został zarekwirowany w 2009 roku na Morzu Południowochińskim. Trzystutonowa jednostka została wysadzona ładunkiem wybuchowym o niskiej sile. Oprócz niej, na terenie całego kraju zniszczono i zatopiono ponad 30 innych łodzi, zatrzymanych za naruszanie terytorium kraju i pochodzących między innymi z Wietnamu, Malezji, Tajwanu i Tajlandii.

Największa do tej pory operacja niszczenia jednostek odbyła się w ramach obchodów 70. rocznicy niepodległości Indonezji. Choć przedstawiciele władz kraju zapewniają, że było to jedynie wypełnienie litery prawa, akcja tego typu może doprowadzić do dalszego zaostrzenia się stosunków między państwami Azji Południowo-Wschodniej i Chin. Gospodarka Indonezji traci każdego roku miliardy dolarów z powodu nielegalnych połowów.
Tagi: połowy, ryby, Indonezja, Chiny, Morze Południowochińskie
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 June

Wodowanie nowego trimarana "IDEC" dla Francisa Joyona.
wtorek, 19 czerwca 2007
Rehabilitacja Mariusza Zaruskiego.
poniedziałek, 19 czerwca 1989
Blisko Salcombe Harbour wchodzi na mieliznę "Herzogin Cecile".
piątek, 19 czerwca 1936
Na redzie portu gdyńskiego stanął, zakupiony ze składek społeczeństwa żaglowiec "Dar Pomorza".
czwartek, 19 czerwca 1930
Urodziła się Teresa Remiszewska-Damsz, była pierwszą Polką, a czwartą kobietą na świecie, która samotnie przepłynęła Atlantyk. W 1972 r. wzięła udział w regatach OSTAR, wcześniej odbyła pierwszy samotny rejs po Bałtyku na s/y "Zenit".
wtorek, 19 czerwca 1928
W holenderskiej stoczni GM Muller zwodowano trzymasztowy szkuner "Vlissingen", późniejszą "Iskrę", statek szkolny Polskiej Marynarki Wojennej.
wtorek, 19 czerwca 1917
Nieopodal Bacon Island Bar na mieliznę wchodzi "Flying Cloud".
piątek, 19 czerwca 1874
Wodowanie "Sovereign of the Seas" - największego klipra zbudowanego przez J. W. Griffithsa i McKaya - słynnych budowniczych kliprów herbacianych.
sobota, 19 czerwca 1852