TYP: a1

Turcja przygotowuje się na odmrożenie turystyki zagranicznej

środa, 22 kwietnia 2020
Monika Frenkiel

Poszczególne kraje zapowiadają powrót do normalności, także w turystyce. Kolejnym jest Turcja. Tamtejszy minister kultury i turystyki zapowiedział odmrożenie obostrzeń w drugim tygodniu maja – początkowo dla turystyki krajowej. Początek ruchu w turystyce zagranicznej, która jest ważnym elementem tureckiej gospodarki, kraj przewiduje na początku czerwca.

Mehmet Nuri Ersoy, turecki minister kultury i turystyki mówił, że patrząc na sytuację w Turcji od drugiego tygodnia maja można będzie mówić o powrocie do normalności w turystyce. Na początek zostanie przywrócony ruch krajowy, co związane jest też ze świętem, przypadającym na 24-26 maja, tradycyjnym czasem odwiedzin u rodzin i przyjaciół. Jednak, jak podkreślił Ersoy, znacznie ważniejsza jest dla Turcji i jej gospodarki turystyka zagraniczna. Pierwsze wizyty zagranicznych turystów minister przewiduje na początek czerwca, a Turcja szczególnie liczy na gości z Europy Środkowej i niektórych krajów Europy Północnej, gdzie sytuacja szybko się poprawia.

 

Władze tureckie zamierzają wspomóc turystykę zapewniając przybyszów o bezpieczeństwie i zachowywanych standardach higieny – miejscom wolnym od koronawirusa, na podstawie kontroli i dokumentów potwierdzających czystość mają być przyznawane certyfikaty. System certyfikowania tworzy specjalnie powołana komisja, w skład której weszli przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Transportu i Ministerstwa Rolnictwa i Leśnictwa, oraz organizacje związane z sektorem turystyki. System będzie obowiązkowy w transporcie, w obiektach turystycznych takich jak hotele i ma obejmować też korzystających z nich pasażerów i turystów.

Tagi: Turcja, turystyka, koronawirus
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 June

"Club Med" bije rekord trasy Kadyks - San Salvador z wynikiem 10 dni, 14 godzin, 54 minuty, 43 sekundy (15,3 w). Poprzedni rekord należał do katamarana "Jet Services V" Serge Madeca.
niedziela, 18 czerwca 2000
rozpoczęły się 6. etapowe regaty, w których startowało 81 jachtów, 163 żeglarzy. W klasie Finn wygrał Czesław Marchaj, a sędzią regat był Bolesław Kowalski.
piątek, 18 czerwca 1954
Na łodzi o długości 9 m nazwanej "Great Western" amerykański rybak Howard Blackburn, wcześniej pozbawiony palców u rąk, wyruszył w samotny rejs z Gloucester w Stanach Zjednoczonych; dotarł do Gloucester w Anglii po 61 dniach żeglugi.
niedziela, 18 czerwca 1899