TYP: a1

Grecja - podróżowanie z paszportem zdrowotnym

piątek, 24 kwietnia 2020
Z mediów/PAP

Grecja jest kolejnym krajem, który myśli o zmniejszaniu ograniczeń wynikających ze społecznych ograniczeń – głównie dlatego, że liczba ofiar pandemii w tym kraju jest znacznie mniejsza niż w innych krajach. Pierwsze ograniczeń zaczną znikać już 4 maja. Grecja, jako kraj żyjący z turystyki, myśli także o sezonie turystycznym i o tym, jak zapewnić bezpieczeństwo swoim mieszkańcom i przybyszom.

Harry Theocharis, grecki minister zdrowia w wypowiedziach dla mediów przyznał, że grecki sezon turystyczny będzie znacznie krótszy niż zwykle i wyniesie ok. 3 miesięcy, od lipca do września. W tym czasie Grecja chce nadrobić straty, co oznacza szerokie otwarcie się na turystykę, choć przewiduje się, że ruch turystyczny spadnie o ok. 50 proc., a gośćmi będą prawdopodobnie tylko przybysze z Europy.

Grecki minister powiedział także, że w Unii Europejskiej trwają prace nad umożliwieniem bezpiecznego ruchu turystycznego. Jedną z koncepcji ma być coś w rodzaju „paszportu zdrowotnego” dla obywateli UE. Każda osoba, która chciałaby wyjechać, musiałaby w swoim kraju przejść rzetelny test na koronawirusa, po czym, jeśli jest zdrowa, uzyskałaby wspomniany paszport będący potwierdzeniem, że nie choruje i można ją bezpiecznie wpuścić do kraju. 

Tagi: Grecja, wakacje, koronawirus
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 March

Barbara Królikowska odbiera nagrodę Rejs Roku za rejs dookoła świata na s/y "Karolka".
piątek, 3 marca 2006
Wokółziemskie regaty The Race zakończył "Club Med.", 110. stopowy katamaran dowodzony przez Granta Daltona i Franka Profitta zwyciężając w stawce 6 jachtów.
sobota, 3 marca 2001
Jerzy Wąsowicz na s/y "Antica": mija ze wschodu na zachód Przylądek Horn w rejsie do Ameryki Południowej.
środa, 3 marca 1999
Opłynięcie Hornu przez s/y "Wojewoda Koszaliński" prowadzonego przez Ryszarda Wabika.
środa, 3 marca 1982