W Zatoce Puckiej trwają poszukiwania kitesurfera, który w poniedziałek po południu wypłynął z Juraty w stronę Helu.
Fot. CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1021901
Jak poinformowało Radio Gdańsk, służby ratownicze na wodach pomiędzy Gdynią a Helem znalazły latawiec, który prawdopodobnie należy do zaginionego kitesurfera. Poszukiwania trwały w poniedziałek do późnych godzin nocnych, dziś z samego rana zostały wznowione. Do poszukiwań mężczyzny skierowano sześć jednostek pływających: statek ratowniczy "Wiatr", łódź patrolową Straży Granicznej i cztery pontony. Z powietrza zatokę patroluje załoga śmigłowca Marynarki Wojennej. Dodatkowo policjanci przeczesują brzeg, od Kosakowa przez cały Półwysep Helski.
30-latek zaginął w poniedziałek po południu – ostatni raz był widziany ok. godz. 15 na wysokości Juraty. Warunki na morzu były trudne - wiatr osiągał prędkość 5 stopni w skali Beauforta. Jest więc możliwe, że mężczyzna mógł zostać zniesiony przez wiatr. Kitesurfer ma duże szanse na przeżycie, bo był w piance. Akcja będzie prowadzona do skutku.
Bruno Peyron na "Orange 2" bije rekord przejścia Atlantyku (2925 Mm w czasie 4 dni, 8 godzin, 23 minuty, 5 sekund).
czwartek, 6 lipca 2006
Francis Joyon bije na trimaranie "IDEC" rekord przejścia Atlantyku z czasem 6 dni, 4 godziny, 1 minuta, 5 sekund (2980 Mm).
środa, 6 lipca 2005
Wyruszył s/y "Generał Zaruski" pod dowództwem Kpt. Andrzeja Rościszewskiego; statek dotarł aż do Hornsundu i Zatoki Białych Niedźwiedzi, do polskiej stacji arktycznej. Rejs zakończył się 31.08.1975 r. w Gdyni.
niedziela, 6 lipca 1975
Z Hamilton na Bermudach wystartował do transatlantyckich regat z metą w Travemunde s/y "Komodor" pod dowództwem Kpt. Tadeusza Siwca; był to pierwszy start polskiego jachtu w regatach oceanicznych.
sobota, 6 lipca 1968
Na Morawach urodził się Richard Konkolski, żeglarz czechosłowacki, dwukrotny uczestnik wokółziemskich regat dookoła świata BOC Challenge.
wtorek, 6 lipca 1943
Zakończył rodzinny rejs dookoła świata na szkunerze "Sunbeam" Thomas Brassey; trasa o długości 37 000 Mm wiodła z Cowes przez Rio de Janeiro, Cieśninę Magellana, Tahiti, Honolulu, Colombo, Kanał Sueski, Gibraltar do Cowes.