TYP: a1

Trwają poszukiwania zaginionego kitesurfera

wtorek, 6 września 2016
Z mediów/MF
W Zatoce Puckiej trwają poszukiwania kitesurfera, który w poniedziałek po południu wypłynął z Juraty w stronę Helu.


Fot. CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1021901


Jak poinformowało Radio Gdańsk, służby ratownicze na wodach pomiędzy Gdynią a Helem znalazły latawiec, który prawdopodobnie należy do zaginionego kitesurfera. Poszukiwania trwały w poniedziałek do późnych godzin nocnych, dziś z samego rana zostały wznowione. Do poszukiwań mężczyzny skierowano sześć jednostek pływających: statek ratowniczy "Wiatr", łódź patrolową Straży Granicznej i cztery pontony. Z powietrza zatokę patroluje załoga śmigłowca Marynarki Wojennej. Dodatkowo policjanci przeczesują brzeg, od Kosakowa przez cały Półwysep Helski.

30-latek zaginął w poniedziałek po południu – ostatni raz był widziany ok. godz. 15 na wysokości Juraty. Warunki na morzu były trudne - wiatr osiągał prędkość 5 stopni w skali Beauforta. Jest więc możliwe, że mężczyzna mógł zostać zniesiony przez wiatr.
Kitesurfer ma duże szanse na przeżycie, bo był w piance. Akcja będzie prowadzona do skutku.

Tagi: akcja ratownicza, kitesurfer
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 4 March

Na warszawskim cmentarzu pożegnano Kpt. Jana Kolańskiego, doświadczonego i znanego działacza oraz instruktora żeglarstwa, byłego kierownika wyszkolenia żeglarskiego ośrodka w Trzebieży i wieloletniego egzaminatora Centralnej Kapitańskiej Komisji Egzaminac
poniedziałek, 4 marca 2002
Rozpoczęto budowę żaglowca "Dar Młodzieży", który wkrótce miał zastąpić wysłużony "Dar Pomorza".
środa, 4 marca 1981
Urodził się Bolesław Kowalski, jeden z największych polskich żeglarzy, m.in. prowadził wyprawę na s/y "Śmiały" do Ameryki Południowej, wyprawę "Koral" na Morze Czerwone, dzisiaj senior żeglarstwa polskiego, autor wielu artykułów umieszczanych w prasie żeg
niedziela, 4 marca 1928
Zmarł Georgij Siedow (ur. w 1877 r.), rosyjski żeglarz i hydrograf, badacz Arktyki, w latach 1912-1914 kierował wyprawą do bieguna północnego, zmarł z wyczerpania w pobliżu Wyspy Rudolfa, 900 km od bieguna.
środa, 4 marca 1914
Urodził się Ryszard Langer, konstruktor jachtów, działacz żeglarski.
sobota, 4 marca 1893