TYP: a1

Sztorm na Bałtyku

poniedziałek, 28 listopada 2016

Silny wiatr z północy i zachodu wieje w porywach z prędkością 100 km/h. We Władysławowie, Helu, Gdyni, Porcie Północnym w Gdańsku i Sobieszewie woda przekroczyła stan alarmowy. W Świbnie i Ujściu Wisły panuje stan ostrzegawczy.

 

Wiatr ma osłabnąć dopiero w poniedziałek po południu. Mimo cofki na Zalewie Wiślanym nie ma na razie zagrożenia powodziowego na Żuławach. Poziomy wód w rzece Elbląga i Pasłęce nieznacznie wzrosły. Problemy mogą być w poniedziałek, gdy wiatr na Żuławach przyspieszy. Służby monitorują sytuacje.

Od niedzielnego wieczora także w Świnoujściu obowiązuje alarm przeciwpowodziowy.

Północny wiatr na wybrzeżu osiąga prędkość ponad 50 km/h. Na Bałtyku 6 do 7 w skali Beauforta. Na Świnie i Odrze cofka. Najpoważniejsza w Świnoujściu. Poziom wody podniósł się o ponad metr i od niedzielnego wieczora obowiązuje tam alarm przeciwpowodziowy.

Kłopoty mają podróżujący przez karsiborską przeprawę. Na promy w kierunku miasta trzeba czekać nawet godzinę. Cofka dotarła już nawet do Szczecina i Gryfina. Przy Moście Długim poziom Odry podniósł się o ponad 50 centymetrów.

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 November

Zmarła Danuta Zjawińska - od 1948 r. pracownik, a później kierowniczka biura PZŻ w Warszawie. W latach odrodzenia polskiego żeglarstwa po 1956 r. należała do animatorów polskiego żeglarstwa. Była kimś zaufanym i serdecznie bliskim, nie odmawiając pomocy p
niedziela, 25 listopada 1990
W Szczecinie umiera Konstanty Maciejewicz, pochowany na szczecińskim Cmentarzu Centralnym.
sobota, 25 listopada 1972
Zakończyła swój samotny rejs (przejście kobiece przejście Atlantyku) Ann Davison na jachcie "Felicity Ann", angielska dziennikarka. Żeglowała z angielskiego Plymouth, poprzez Wyspy Kanaryjskie, Antiguę do Nowego Jorku.
środa, 25 listopada 1953
Do San Lucar dopływa statek Krzysztofa Kolumba wracając z ostatniej wyprawy do Ameryki.
poniedziałek, 25 listopada 1504