TYP: a1

Sunreef Yachts: Trzecia jednostka nowego jachtu motorowego sprzedana

wtorek, 28 sierpnia 2012
Informacja prasowa
W zaledwie kilka dni po wielce wyczekiwanym wodowaniu nowego katamaranu motorowego, 60 Sunreef Power, stocznia Sunreef Yachts uzyskała już trzecie zamówienie na ten model. Drugie zamówienie zostało złożone jeszcze podczas konstrukcji pierwszej jednostki, w kwietniu tego roku.

Właściciele trzeciej jednostki przybyli do Polski aż z Ameryki Środkowej, aby zobaczyć jacht 60 Sunreef Power EWHALA na uroczystej prezentacji prapremierowej 18 sierpnia przed hotelem Hilton w Gdańsku. Zachwyceni efektem końcowym, natychmiast zdecydowali się na podpisanie kontraktu. Stałą bazą tego jachtu będzie ekskluzywna marina z prywatnymi willami w Cancún na Riwierze Meksykańskiej. Jacht będzie służył właścicielom i ich bliskim do eksploracji Ameryki Środkowej i basenu Morza Karaibskiego.

Będzie to pierwszy jacht Sunreef wykonany według standardów USA z napięciem eklektycznym 100 V i częstotliwością 60 Hz. Wystrój wnętrz jachtu to styl nowoczesny w łagodnych tonacjach brązu i beżu. Wodowanie jachtu przewidziane jest na marzec 2013.

60 Sunreef Power jest nowym modelem z gamy motorowej, który będzie wystawiony na pokazie premierowym podczas tegorocznych targów jachtowych w Cannes. Jego mocne strony to nowoczesna, sportowa sylwetka, wielka przestrzeń życiowa wewnątrz i na zewnątrz, stabilność i wygoda żeglugi, wykończenie na miarę, daleki zasięg i niskie zużycie paliwa. Stocznia liczy na dalsze zamówienia podczas targów.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 September

Po zwycięstwie w regatach Plymouth-Vilamoura-Plymouth już na Kanale La Manche w silnym wietrze "Almatur II" łamie maszt; po prowizorycznej naprawie jachtu kontynuuje żeglugę do Dover, tuż przed portem w wyniku wywrotki jacht zatonął, a załogę uratowano.
wtorek, 20 września 1983
Rozpoczęły się pierwsze po II wojnie światowej regaty o Puchar Ameryki; wszystkie wyścigi wygrała "Columbia" z Briggsem Cunninghamem jako skipperem.
sobota, 20 września 1958
W Hamburgu został zwodowany "Passat", bark przeznaczony dla armatora Ferdinanda Leisza; przez lata żeglował do Australii i Ameryki Południowej, a obecnie pełni funkcję statku muzeum w Travemuende.
środa, 20 września 1911