TYP: a1

Siedow nie zostanie wpuszczony do Świnoujścia

czwartek, 16 maja 2019
Z mediów/tu.swinoujscie.pl

Polska nie wpuści na swoje wody i do portu w Świnoujściu rosyjskiego żaglowca “Siedow”. Jednostka miała wpłynąć do portu 18 maja.

 

Kapitanat Portu Świnoujście poinformował, że decyzją Pana Premiera RP(informacja od MSZ i MSWiA) STS Siedow nie otrzymał zgody na wejście do Portu Świnoujście.

 

Siedow miał przypłynąć do portu w Świnoujściu 18 maja a jego pokład miał być bezpłatnie udostępniony do zwiedzania. To kolejny raz, gdy Polska odmawia zgody na wpłyniecie żaglowca do portu. Wcześniej nie wpuszczono go do Gdyni, tłumacząc, że na pokładzie statku są studenci z anektowanego przez Rosję Krymu.

 

Żaglowiec aktualnie przebywa w porcie Helsingborg w Szwecji.

Tagi: Siedow, żaglowiec
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 11 marca

W wypadku samochodowym zginął Tomasz Adamczyk, kapitan jachtowy i motorowodny, wiceprezes Wielkopolskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego i członek zarządu Polskiego Związku Żeglarskiego
niedziela, 11 marca 2018
Powstała 3. Flotylla Okrętów
czwartek, 11 marca 1971
Na metę w Les Sables d'Olonne wpłynął Alain Gautier żeglujący na "Bogages Superior", wygrywając drugą edycję Vendee Globe; czas zwycięzcy to 110 dni, 2 godziny, 22 minuty i 35 sekund.
czwartek, 11 marca 1993
Na południowym Atlantyku zamyka wokółziemską pętlę "Polonez" Krzysztofa Baranowskiego, który staje się tym samym pierwszym Polakiem, który opłynął kulę ziemską.
niedziela, 11 marca 1973