TYP: a1

Siedow nie zostanie wpuszczony do Świnoujścia

czwartek, 16 maja 2019
Z mediów/tu.swinoujscie.pl

Polska nie wpuści na swoje wody i do portu w Świnoujściu rosyjskiego żaglowca “Siedow”. Jednostka miała wpłynąć do portu 18 maja.

 

Kapitanat Portu Świnoujście poinformował, że decyzją Pana Premiera RP(informacja od MSZ i MSWiA) STS Siedow nie otrzymał zgody na wejście do Portu Świnoujście.

 

Siedow miał przypłynąć do portu w Świnoujściu 18 maja a jego pokład miał być bezpłatnie udostępniony do zwiedzania. To kolejny raz, gdy Polska odmawia zgody na wpłyniecie żaglowca do portu. Wcześniej nie wpuszczono go do Gdyni, tłumacząc, że na pokładzie statku są studenci z anektowanego przez Rosję Krymu.

 

Żaglowiec aktualnie przebywa w porcie Helsingborg w Szwecji.

Tagi: Siedow, żaglowiec
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 26 June

W Orient ochrzczono "Groupama 2" najbardziej zaawansowany technicznej trimaran w klasie ORMA; trimaran był wynikiem 6-letnich prac i analiz pierwszej "Groupama", na której Franck Commas na 29 regat, 25-krotnie stawał na podium, z czego 9 razy na pierwszym
sobota, 26 czerwca 2004
We Lwowie urodził się Kpt. Krzysztof Baranowski, jeden z najwybitniejszych żeglarzy morskich; m.in. dwukrotnie okrążył Ziemię kolejno na s/y "Polonez" trasą dookoła trzech przylądków (1972-1973), później na s/y "Lady B" (1999-2000), założyciel "Szkoły pod
niedziela, 26 czerwca 1938
Na s/y "Asterias" ruszyła Śląska Akademicka Wyprawa Żeglarska dookoła świata.
sobota, 26 czerwca 1976
Maszoperia Czesława Czarnowskiego i Jana Józefa Fishera zakupiła w Niemczech jacht "Drei Rosen", przemianowany później na "Juranda".
czwartek, 26 czerwca 1930