TYP: a1

Prom Jan Śniadecki uderzył w nabrzeże

piątek, 25 października 2019
Z mediów/Portal Morski

W porcie w Ystad doszło do wypadku – w nabrzeże uderzył prom m/f Jan Śniadecki, o włos od zacumowanego tam innego promu należącego do Unity Line. W wypadku nikt nie ucierpiał.  


Do zdarzenia doszło w czwartek, 24 października ok. godz. 11:00 w trakcie manewrów portowych promu przybywającego ze Świnoujścia. Jan Śniadecki  uderzył pionową, nadwodną częścią dziobnicy w płytę betonową stanowiącą część konstrukcji pirsu na palach. 


Jan Śniadecki ma uszkodzoną dziobnicę, na szczęście nikt z załogi ani pasażerów nie ucierpiał. Nie wiadomo, co było przyczyną wypadku. Sam prom będzie wyłączony z eksploatacji do odwołania. 
M/f Jan Śniadecki to prom przeznaczony do transportu wagonów kolejowych oraz samochodów ciężarowych. W serwisie do Ystad od 1988 roku. Dwa pokłady promu pozwalają pomieścić około 30 wagonów kolejowych (600 metrów użytecznej linii torów kolejowych) oraz w zależności od liczby wagonów od 25 do 60 zestawów drogowych. Oferowana jest również limitowana liczby miejsc pasażerskich. Jednostka dysponuje 57 miejscami w kabinach do wykorzystania przez kierowców i pasażerów zmotoryzowanych. Na promie jest niewielka kafeteria oraz mini sklep.

Tagi: prom, nabrzeże, wypadek
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 1 June

W regatach Rolex Transatlantic Challenge wygrywa "Mari Cha IV".
środa, 1 czerwca 2005
Na starcie regat AZAB 83 stanął Jerzy Rakowicz na jachcie "Alices Mirror"; zajął 2 miejsce na mecie w Falmouth, a pierwsze w swojej klasie.
środa, 1 czerwca 1983
W Gdańsku odbył się chrzest "Pogorii".
niedziela, 1 czerwca 1980
Start do III Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy; tym razem wystartowało 35 zawodników. Regaty wygrał Geoffrey Williams na "Sir Thomas Lipton".
sobota, 1 czerwca 1968
Na małym jachcie "Tinkerbelle" Robert Manry rozpoczął samotny rejs z Falmouth w Stanach Zjednoczonych do Falmouth w Anglii.
wtorek, 1 czerwca 1965
Rozpoczęcie rejsu s/y "Amethyst" ze Stanleyem Jabłońskim przez Atlantyk.
sobota, 1 czerwca 1963
W Auckland kończy się rejs Erwina Webera na s/y "Farys", pierwszy samotny rejs polskiego żeglarza.
środa, 1 czerwca 1938
Na "New Bedford" z portu Chatham rozpoczęli przeprawę przez Atlantyk Thomas Crapo wraz z żoną; 22 lipca wylądowali w Newlyn w Wielkiej Brytanii.
piątek, 1 czerwca 1877