TYP: a1

Prokuratura szuka pasażerów Danuty

czwartek, 23 listopada 2017
Redakcja/MF

Pamiętacie sprawę statku Żeglugi Gdańskiej, który w lipcu tego roku ledwo ledwo przepłynął pod zamykającą się kładką na Motławie? Prokuratura wszczęła w tej sprawie postępowanie.

 

Prokuraturę do wszczęcia postępowania zmobilizowały doniesienia medialne oraz filmy, jakie ukazały się po incydencie. Pokazują one, jak jednostka lekceważy czerwone światło i przepływa tuz pod zamykającą się kładka, kierując się w kierunku przystani przy Długim Pobrzeżu. Na razie nikomu nie postawiono zarzutów, a prokuratura chce ustalić, jak zajście odebrali pasażerowie. Przede wszystkim czy czuli się zagrożeni. Dlatego też, jak donosi Radio Gdańsk, prokuratura rejonowa Gdańsk- Śródmieście poszukuje pasażerów tamtego rejsu.

Od armatora statku „Danuta” (bo o niego bowiem chodzi) śledczym udało się dowiedzieć, że podczas tamtego rejsu na pokładzie znajdowało się 139 pasażerów. Prokuratura apeluje, aby zgłosili się oni do najbliższej jednostki policji i złożyli swoje zeznania. Śledztwo prowadzone jest w sprawie spowodowania bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu wodnym, za co grozi 8 lat wiezienia.

Jam pewnie pamiętacie, ślizg tuż pod zamykającą się kładką był drugim w krótkim czasie incydentem z udziałem „Danuty”. Wcześniej, również w lipcu, podczas parady Baltic Sail „Danuta” zboczyła z kursu i uderzyła w żaglowiec „Santa Barbara Anna”. Obie jednostki doznały wtedy drobnych uszkodzeń. 

Tagi: kładka, wypadek, prokuratura, Danuta
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 4 June

Zmarł Kazimierz Klimaszewski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, zasłużony działacz żeglarski, współzałożyciel Klubu Morskiego PTTK "Bryza", był jego pierwszym komandorem.
wtorek, 4 czerwca 1974
Zakończenie pierwszych załogowych regat dookoła świata Whitbread. Regaty w klasyfikacji wygrał jacht "Sayula II" (kpt. Ramon Carlin), chociaż pierwszy na mecie był "Great Britain II" (kpt. Chay Blyth). W regatach uczestniczyły polskie jachty "Otago" (kpt.
wtorek, 4 czerwca 1974
Na rafie w odległości 38 Mm od Australii tonie "Batavia".
poniedziałek, 4 czerwca 1629