TYP: a1

Prokuratura szuka pasażerów Danuty

czwartek, 23 listopada 2017
Redakcja/MF

Pamiętacie sprawę statku Żeglugi Gdańskiej, który w lipcu tego roku ledwo ledwo przepłynął pod zamykającą się kładką na Motławie? Prokuratura wszczęła w tej sprawie postępowanie.

 

Prokuraturę do wszczęcia postępowania zmobilizowały doniesienia medialne oraz filmy, jakie ukazały się po incydencie. Pokazują one, jak jednostka lekceważy czerwone światło i przepływa tuz pod zamykającą się kładka, kierując się w kierunku przystani przy Długim Pobrzeżu. Na razie nikomu nie postawiono zarzutów, a prokuratura chce ustalić, jak zajście odebrali pasażerowie. Przede wszystkim czy czuli się zagrożeni. Dlatego też, jak donosi Radio Gdańsk, prokuratura rejonowa Gdańsk- Śródmieście poszukuje pasażerów tamtego rejsu.

Od armatora statku „Danuta” (bo o niego bowiem chodzi) śledczym udało się dowiedzieć, że podczas tamtego rejsu na pokładzie znajdowało się 139 pasażerów. Prokuratura apeluje, aby zgłosili się oni do najbliższej jednostki policji i złożyli swoje zeznania. Śledztwo prowadzone jest w sprawie spowodowania bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu wodnym, za co grozi 8 lat wiezienia.

Jam pewnie pamiętacie, ślizg tuż pod zamykającą się kładką był drugim w krótkim czasie incydentem z udziałem „Danuty”. Wcześniej, również w lipcu, podczas parady Baltic Sail „Danuta” zboczyła z kursu i uderzyła w żaglowiec „Santa Barbara Anna”. Obie jednostki doznały wtedy drobnych uszkodzeń. 

Tagi: kładka, wypadek, prokuratura, Danuta
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 lipca

Belg Jacques Rogge, w przeszłości znany finnista, uczestnik olimpiady i mistrzostw świata, został wybrany przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.
poniedziałek, 16 lipca 2001
Urodził się Mirek "Kowal" Kowalewski, znany polski szantymen.
sobota, 16 lipca 1955
W pierwszy rejs szkolny wypływa "Dar Pomorza".
środa, 16 lipca 1930
Wyruszył z Portsmouth w rejs dookoła świata Alec Rose na s/y "Lively Lady"; trasa prowadziła wokół Przylądka Dobrej Nadziei, Ocean Indyjski, wokół Przylądka Południowo-Wschodniego (Tasmania), Przylądka Horn, z powrotem do macierzystego portu.
niedziela, 16 lipca 1967
Urodził się Roald Amundsen, słynny norweski badacz polarny (zaginął bez wieści podczas lotu na Spitsbergen, spiesząc na pomoc Nobilemu, którego sterowiec "Italia" uległ katastrofie). Uczestniczył w słynnej wyprawie antarktycznej na statku "Belgica" (1897-
wtorek, 16 lipca 1872