TYP: a1

Prokuratura szuka pasażerów Danuty

czwartek, 23 listopada 2017
Redakcja/MF

Pamiętacie sprawę statku Żeglugi Gdańskiej, który w lipcu tego roku ledwo ledwo przepłynął pod zamykającą się kładką na Motławie? Prokuratura wszczęła w tej sprawie postępowanie.

 

Prokuraturę do wszczęcia postępowania zmobilizowały doniesienia medialne oraz filmy, jakie ukazały się po incydencie. Pokazują one, jak jednostka lekceważy czerwone światło i przepływa tuz pod zamykającą się kładka, kierując się w kierunku przystani przy Długim Pobrzeżu. Na razie nikomu nie postawiono zarzutów, a prokuratura chce ustalić, jak zajście odebrali pasażerowie. Przede wszystkim czy czuli się zagrożeni. Dlatego też, jak donosi Radio Gdańsk, prokuratura rejonowa Gdańsk- Śródmieście poszukuje pasażerów tamtego rejsu.

Od armatora statku „Danuta” (bo o niego bowiem chodzi) śledczym udało się dowiedzieć, że podczas tamtego rejsu na pokładzie znajdowało się 139 pasażerów. Prokuratura apeluje, aby zgłosili się oni do najbliższej jednostki policji i złożyli swoje zeznania. Śledztwo prowadzone jest w sprawie spowodowania bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu wodnym, za co grozi 8 lat wiezienia.

Jam pewnie pamiętacie, ślizg tuż pod zamykającą się kładką był drugim w krótkim czasie incydentem z udziałem „Danuty”. Wcześniej, również w lipcu, podczas parady Baltic Sail „Danuta” zboczyła z kursu i uderzyła w żaglowiec „Santa Barbara Anna”. Obie jednostki doznały wtedy drobnych uszkodzeń. 

Tagi: kładka, wypadek, prokuratura, Danuta
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 1 March

W Wellington urodził się Russel Coutts; był sternikiem w "Team New Zealand". W ich barwach obronił Puchar dla Nowej Zelandii.
czwartek, 1 marca 1962
W rejsie z Australii do Europy ginie bez wieści bark "Admirał Karpfanger" ex "L'anenir".
wtorek, 1 marca 1938
W okołoziemskim rejsie "Dar Pomorza" pod Kapitanem Konstantym Maciejewiczem opływa Przylądek Horn; było to pierwsze przejscie przylądka pod polską banderą.
poniedziałek, 1 marca 1937
Urodził się Kpt. Andrzej Urbańczyk, żeglarz, pisarz, kompozytor piosenek żeglarskich, aforysta, poeta, swego czasu kolarz, judoka, wojujący pacyfista, obrońca zwierząt, najczęściej nagradzany kapitan Rejsu Roku, organizator i dowódca pierwszej powojennej
niedziela, 1 marca 1936
"Dar Pomorza" jako pierwszy polski statek zawija do Japonii.
piątek, 1 marca 1935
Konstanty Maciejewicz rozpoczyna pracę w PSM w Tczewie.
środa, 1 marca 1922