TYP: a1

Pożar na statku firmy Costa

środa, 29 lutego 2012

Źródło: www.seascanner.com
W poniedziałek, w odległości 250 mil morskich od wybrzeży Seszeli, na statku wycieczkowym “Costa Allegra” wybuchł pożar maszynowni. W wyniku tego zdarzenia doszło do awarii prądu i zgasły silniki. Kapitan zapewnił, że nikt z 636 pasażerów (w tym trzech Polaków) i 413 członków załogi nie ucierpiał.


Na pomocy włoskiemu wycieczkowcowi zostały wysłane z Seszeli dwa holowniki, statek i śmigłowiec. Dokonano też lotniczej inspekcji miejsca, w którym znajduje się statek. Obecnie Costa Allegra jest holowana przez francuski statek rybacki i płynie w kierunku portu Mahe na Seszelach, gdzie dotrze w czwartek.

Przyczyna wybuchu pożaru nie jest znana. Statek płynął z Madagaskaru w kierunku portu Mahe na Seszelach. Costa Allegra to siostrzany statek Costa Concordii, który uległ wypadkowi w styczniu u brzegów wyspy Giglio w Toskanii.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 6 December

Zginął z rąk amazońskich piratów sir Peter Blake, niezwykły żeglarz, podróżnik i ekolog. Był jednym żeglarzem, który brał udział w pierwszych pięciu edycjach regat Whitbread (w latach 1989-1990 na jachcie "Steinlager" zwyciężył we wszystkich sześciu etapa
czwartek, 6 grudnia 2001
Krzysztof Kolumb podczas swej pierwszej ekspedycji odkrył Haiti; dwa tygodnie później "Santa Maria" weszła na mieliznę i statek uznano za stracony.
piątek, 6 grudnia 1492