TYP: a1

Powrót Króla

piątek, 13 kwietnia 2012
Informacja prasowa
W sobotę 14 kwietnia gdański Długi Targ będzie sceną niezwykłego wydarzenia. Najbardziej rozpoznawalny symbol bałtyckiej metropolii – posąg rzymskiego boga wód i mórz - Neptuna - powróci na swoje zaszczytne miejsce po przeszło półrocznej nieobecności. Jak gdański bohater z trójzębem spędził ten czas? Jak zostanie powitany?

Pod koniec września ubiegłego roku słynny, ważący 650 kg gdańszczanin, zszedł ze swojej fontanny na Długim Targu i… ruszył w Gdańsk! Zniknął na długie miesiące. Podobno w tym czasie odwiedził nie tylko znane atrakcje turystyczne. Zaglądał do tajemniczych zaułków, do miejsc mniej znanych i zapomnianych. Czy spodobało mu się miasto?

We wrześniu ubiegłego roku w pogoń za słynnym zbiegiem ruszyli gdańszczanie i turyści. Brali wówczas udział w dedykowanej grze miejskiej „W poszukiwaniu Neptuna”. Wieść niesie, że 14 kwietnia niekoronowany władca Gdańska powróci!

W sobotę o godzinie 14.00 na Długim Targu pod fontanną będziemy świadkami tego wiekopomnego wydarzenia. Nie zabraknie dobrej muzyki i tańca. Neptun opowie też o swojej podróży i o tym, jak piękny i wciąż nieodkryty jest Gdańsk. Ekskluzywny wywiad z bogiem mórz przeprowadzi Michał Juszczakiewicz.

Zapraszamy!

Michał Piotrowski
Biuro Prasowe UMG
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 26 May

Za sprawą Ministra Spraw Wojskowych powstaje Rada Jachtingu Morskiego z kontradmirałem Józefem Unrugiem na czele.
wtorek, 26 maja 1936
Urodził się Stefan Wysocki, żeglarz, krytyk muzyczny, sędzia żeglarski, działacz kilku klubów żeglarskich, a przede wszystkim autor podręczników żeglarskich, na których wychowały się pokolenia żeglarzy.
środa, 26 maja 1920