TYP: a1

Powrót Króla

piątek, 13 kwietnia 2012
Informacja prasowa
W sobotę 14 kwietnia gdański Długi Targ będzie sceną niezwykłego wydarzenia. Najbardziej rozpoznawalny symbol bałtyckiej metropolii – posąg rzymskiego boga wód i mórz - Neptuna - powróci na swoje zaszczytne miejsce po przeszło półrocznej nieobecności. Jak gdański bohater z trójzębem spędził ten czas? Jak zostanie powitany?

Pod koniec września ubiegłego roku słynny, ważący 650 kg gdańszczanin, zszedł ze swojej fontanny na Długim Targu i… ruszył w Gdańsk! Zniknął na długie miesiące. Podobno w tym czasie odwiedził nie tylko znane atrakcje turystyczne. Zaglądał do tajemniczych zaułków, do miejsc mniej znanych i zapomnianych. Czy spodobało mu się miasto?

We wrześniu ubiegłego roku w pogoń za słynnym zbiegiem ruszyli gdańszczanie i turyści. Brali wówczas udział w dedykowanej grze miejskiej „W poszukiwaniu Neptuna”. Wieść niesie, że 14 kwietnia niekoronowany władca Gdańska powróci!

W sobotę o godzinie 14.00 na Długim Targu pod fontanną będziemy świadkami tego wiekopomnego wydarzenia. Nie zabraknie dobrej muzyki i tańca. Neptun opowie też o swojej podróży i o tym, jak piękny i wciąż nieodkryty jest Gdańsk. Ekskluzywny wywiad z bogiem mórz przeprowadzi Michał Juszczakiewicz.

Zapraszamy!

Michał Piotrowski
Biuro Prasowe UMG
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 September

Zmarł Dariusz Bogucki, konstruktor statków i jachtu "Gedania", kapitan jachtowy, uczestnik wielu wypraw oceanicznych i polarnych, pod żaglami opłynął Horn i dotarł za oba kręgi polarne. Był również znanym publicystą i pisarzem; m.in. autorem książek - "Is
niedziela, 22 września 2002
Na jachcie "Neo Vent" z Trinite-sur-Mer drogą na zachód wyruszył w okołoziemski rejs Pierre Auboiroux; podróż zakończył 29.08.1966 r., a trasa wiodła przez Atlantyk, Panamę, Markizy, Cieśninę Torresa, Indie, Suez i Saint Tropez.
wtorek, 22 września 1964
Zagłada żaglowca "Teaping"; zbudowany w 1863 r., był jednym z pierwszych kliprów kompozytowych, regularnie brał udział w Tea Races (1856-1871).
piątek, 22 września 1871