TYP: a1

Powrót Króla

piątek, 13 kwietnia 2012
Informacja prasowa
W sobotę 14 kwietnia gdański Długi Targ będzie sceną niezwykłego wydarzenia. Najbardziej rozpoznawalny symbol bałtyckiej metropolii – posąg rzymskiego boga wód i mórz - Neptuna - powróci na swoje zaszczytne miejsce po przeszło półrocznej nieobecności. Jak gdański bohater z trójzębem spędził ten czas? Jak zostanie powitany?

Pod koniec września ubiegłego roku słynny, ważący 650 kg gdańszczanin, zszedł ze swojej fontanny na Długim Targu i… ruszył w Gdańsk! Zniknął na długie miesiące. Podobno w tym czasie odwiedził nie tylko znane atrakcje turystyczne. Zaglądał do tajemniczych zaułków, do miejsc mniej znanych i zapomnianych. Czy spodobało mu się miasto?

We wrześniu ubiegłego roku w pogoń za słynnym zbiegiem ruszyli gdańszczanie i turyści. Brali wówczas udział w dedykowanej grze miejskiej „W poszukiwaniu Neptuna”. Wieść niesie, że 14 kwietnia niekoronowany władca Gdańska powróci!

W sobotę o godzinie 14.00 na Długim Targu pod fontanną będziemy świadkami tego wiekopomnego wydarzenia. Nie zabraknie dobrej muzyki i tańca. Neptun opowie też o swojej podróży i o tym, jak piękny i wciąż nieodkryty jest Gdańsk. Ekskluzywny wywiad z bogiem mórz przeprowadzi Michał Juszczakiewicz.

Zapraszamy!

Michał Piotrowski
Biuro Prasowe UMG
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 December

Stocznia Gdańska została wpisana do rejestru zabytków
czwartek, 14 grudnia 2017
W 31. edycji Nagrody Rejs Roku I miejsce i Honorową Nagrodę Rejs Roku 2000 otrzymał Kpt. Jerzy Wąsowicz, za długi, ambitny rejs wokół Ameryki Południowej na jachcie "Antica".
czwartek, 14 grudnia 2000
Na Atlantyku zatonął "Thomas W. Lawson" - 7. masztowy szkuner, jedyny tak otaklowany żaglowiec w historii żeglugi.
sobota, 14 grudnia 1907