TYP: a1

Neptun chwilowo bez ręki

piątek, 19 kwietnia 2013
Informacja prasowa
Neptun z fontanny na Długim Targu jest groźnym bogiem mórz, ale i on nie poradził sobie w starciu z wandalem. W grudniu ubiegłego roku nieznany sprawca uszkodził słynną rzeźbę, którą trzeba naprawić przed ponownym uruchomieniem.

Z oględzin przeprowadzonych przez pracowników Gdańskich Melioracji i Polskich Pracowni Konserwacji Zabytków wynika, że uszkodzenia są dość poważne: wygięty został trójząb, uszkodzone mocowanie w przegubie dłoni oraz rurki instalacji fontanny wewnątrz tego fragmentu rzeźby.

Aby naprawić przeciek konieczny jest czasowy demontaż dłoni wraz z trójzębem. Dłoń boga mórz zostanie zdemontowana na początku przyszłego tygodnia. Po jej przewiezieniu do specjalistycznego warsztatu będzie można określić jak poważna musi być naprawa i jak długo potrwa.

Michał Piotrowski
Biuro Prasowe UMG
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 May

Urodził się Ludomir Mączka, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej; uczestnik wielu ważnych dla polskiego żeglarstwa rejsów i wypraw, a przede wszystkim właściciel i kapitan jachtu "Maria", na którym przez 11 lat żeglował po wszystkich zakątkach świata (1973-1
wtorek, 22 maja 1928
Cesarz Wilhelm II wydał decyzję o budowie floty żaglowców szkoleniowych.
wtorek, 22 maja 1900