TYP: a1

Poszukiwany król wyspy

czwartek, 30 grudnia 2021
Z mediów

Z nowym rokiem macie postanowienie zmiany pracy? Być może to jest dla was szansa - w Wielkiej Brytanii trwa poszukiwanie…króla wyspy.

 

 

Wyspa Piel położona jest na krańcu półwyspu Furness w północno-zachodniej Anglii. Jest niewielka, jej powierzchnia wynosi około 20 hektarów. Można na nią dotrzeć promem, który kursuje od kwietnia do września a w pozostałych miesiącach dzięki pomocy prywatnych przewodników. Jednym z niewielu obiektów na wyspie jest zamek wybudowany na początku XIV wieku przez Johna Cockerhama, opata sąsiedniego opactwa Furness. Budowla miała być ochroną przed szkockimi najazdami. W tym miejscu, w czerwcu 1487 r., przebywał słynny oszust, Lambert Simnel, który podawał się z nieżyjącego Hrabiego Warwick, planując dzięki temu aneksje brytyjskiego tronu.  Opiekun Simnela i pomysłodawca spisku, ksiądz Symonds – przegrał z armią królewską pod Stoke Field. Król duchownego skazał na dożywotnie więzienie, a Simnela ułaskawił i zatrudnił w królewskiej kuchni.

Portal „The Guardian” poinformował kilka temu, że właśnie rozpoczął się niezwykły proces rekrutacyjny, na zwyczajowego „króla” wyspy. Wymagania? Kandydatowi nie powinno przeszkadzać życie w izolacji ani…wylewanie piwa na głowę, bowiem na tym właśnie polega ceremonia koronacyjna. „Król” powinien mieć także doświadczenie w pracy w gastronomii, bowiem jednym z jego obowiązków będzie prowadzenie jedynego na wyspie pubu, kultowego historycznego Ship Inn, działającego od 300 lat. No i zarządzanie wyspą, która jest coraz częściej odwiedzana przez turystów.

 

Tagi: Piel Island, król
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 July

W porcie Hel zacumował s/y "Euros" pod Kpt. Henrykiem Jaskułą, który jednym skokiem, w ciągu dziewięćdziesięciu dni, pokonał trasę z Buenos Aires długości 8276 Mm.
poniedziałek, 23 lipca 1973
położono stępkę na HMS 'Victory', sławnego za sprawą admirała Nelsona, zwycięzcy bitwy pod Trafalgarem. Dziś okręt pełni funkcję muzeum.
poniedziałek, 23 lipca 1759
Z Gdynii wyruszyła wyprawa harcerzy z Warszawy na jachcie 'Poleszczuk', docierając do Nowego Jorku i dalej drogą sródlądową do Chicago
sobota, 23 lipca 1938
W Śniatyniu rozpoczyna się rejs Waclawa Korabiewicza do Indii
poniedziałek, 23 lipca 1934