TYP: a1

Polak został najstarszym windsurferem na świecie

wtorek, 18 kwietnia 2023
Z mediów

Nazywa się Piotr Dudek i ma 89 lat. I właśnie został najstarszym na świecie windsurferem, co zostanie wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa.

Żeby pobić rekord, trzeba było w ciągu trzech kolejnych miesięcy co najmniej raz pływać na desce. Piotr Dudek, nazywany przez znajomych „Małolatem”, spełnił ten warunek we wtorek, 18 kwietnia, a jego historyczne wejście do wody, pieczętujące rekord odbyło się na plaży Gdynia-Śródmieście.

Pan Piotr pierwszy raz deskę zobaczył jako, jak wspomina, prawdziwy małolat, czyli...w wieku 50 lat. I bardzo chciał spróbować. Od tamtej pory windsurfing uprawia każdego lata, a zimą morsuje. Aktywny tryb życia jest według niego receptą na długowieczność: „Trzeba dużo się ruszać”, twierdzi rekordzista, który co ran się gimnastykuje,a wieczorami chodzi na spacery.

„Małolat” urodził się w Łęcznej w 1934 roku. Do Trójmiasta sprowadził się ze Szczecina, gdy statek, na którym pracował, został sprzedany Polskim Liniom Oceanicznym, mającym siedzibę w Gdyni. Na morze trafił, gdy miał 19 lat. Odwiedził m.in. Indonezję, Chiny i Japonię. 

Windsurfingu pan Piotr nauczył córkę i wnuczkę i największą przyjemność sprawia mu, gdy pływają na deskach we troje.


 


 

Tagi: Piotr Dudek, rekord Guinnessa, windsurfing
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 June

Początek samotnej żeglugi Krzysztofa Baranowskiego w rejsie dookoła świata na s/y "Polonez" od Newport do Plymouth (25.05.1973 r.). Etap od Plymouth do Newport (17.07.1972 r.) był udziałem w Regatach Samotnych Żeglarzy, które Kapitan Krzysztof Baranowski
sobota, 17 czerwca 1972
Z Plymouth do Newport startują III regaty OSTAR z udziałem Krzysztofa Baranowskiego na s/y "Polonez", Teresy Remiszewskiej na s/y "Komodor" i Zbigniewa Puchalskiego na s/y "Miranda". Regaty wygrał Alain Colas na "Pen Duick IV".
sobota, 17 czerwca 1972