TYP: a1

Ogłoszono przetarg na drugi etap prac przy przekopie Mierzei Wiślanej

poniedziałek, 4 maja 2020
Z mediów/PAP

Mimo trwającej pandemii nie ustają prace przy przekopie Mierzei Wiślanej. Kolejnym etapem prac ma być przebudowa toru wodnego na rzece Elbląg i budowa mostu obrotowego w Nowakowie. Urząd Morski w Gdyni ogłosił przetarg na wykonanie tych robót. Oferty można składać do 22 czerwca.

W tym etapie przebudowany zostanie istniejący tor wodny na rzece Elbląg na odcinku o długości ok. 10,4 km. Na rzece zbudowane zostaną niskie przystanie a nad rzeką Elbląg w miejscowości Nowakowo, w odległości około 650 m w kierunku południowym od istniejącego mostu pontonowego powstanie most obrotowy. Wzdłuż zachodniego brzegu rzeki Elbląg wybudowany zostanie nowy odcinek drogi powiatowej ze ścieżką dla pieszych i rowerzystów oraz trasami dojazdowymi - łączna długość dróg wyniesie około 1,5 km. Prace na rzece Elbląg i w jej pobliżu według szacunków mają potrwać do 30 miesięcy.

Obecnie na Mierzei Wiślanej trwa budowa portu osłonowego od strony Zatoki Gdańskiej, budowa kanału żeglugowego ze śluzą i konstrukcją zamknięć wraz ze stanowiskami oczekiwania od strony Zatoki Gdańskiej i Zalewu Wiślanego. Zbudowane zostaną także dwa ruchome stalowe mosty, które umożliwiać będą przejazd nad kanałem przed śluzą i za śluzą. Powstanie sztuczna wyspa na Zalewie Wiślanym.

W trzecim etapie budowy kanału żeglugowego pogłębiony zostanie tor wodny na Zalewie Wiślanym.

Tagi: Mierzeja Wiślana, przekop
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 November

Zmarła Danuta Zjawińska - od 1948 r. pracownik, a później kierowniczka biura PZŻ w Warszawie. W latach odrodzenia polskiego żeglarstwa po 1956 r. należała do animatorów polskiego żeglarstwa. Była kimś zaufanym i serdecznie bliskim, nie odmawiając pomocy p
niedziela, 25 listopada 1990
W Szczecinie umiera Konstanty Maciejewicz, pochowany na szczecińskim Cmentarzu Centralnym.
sobota, 25 listopada 1972
Zakończyła swój samotny rejs (przejście kobiece przejście Atlantyku) Ann Davison na jachcie "Felicity Ann", angielska dziennikarka. Żeglowała z angielskiego Plymouth, poprzez Wyspy Kanaryjskie, Antiguę do Nowego Jorku.
środa, 25 listopada 1953
Do San Lucar dopływa statek Krzysztofa Kolumba wracając z ostatniej wyprawy do Ameryki.
poniedziałek, 25 listopada 1504