TYP: a1

Ogłoszono przetarg na drugi etap prac przy przekopie Mierzei Wiślanej

poniedziałek, 4 maja 2020
Z mediów/PAP

Mimo trwającej pandemii nie ustają prace przy przekopie Mierzei Wiślanej. Kolejnym etapem prac ma być przebudowa toru wodnego na rzece Elbląg i budowa mostu obrotowego w Nowakowie. Urząd Morski w Gdyni ogłosił przetarg na wykonanie tych robót. Oferty można składać do 22 czerwca.

W tym etapie przebudowany zostanie istniejący tor wodny na rzece Elbląg na odcinku o długości ok. 10,4 km. Na rzece zbudowane zostaną niskie przystanie a nad rzeką Elbląg w miejscowości Nowakowo, w odległości około 650 m w kierunku południowym od istniejącego mostu pontonowego powstanie most obrotowy. Wzdłuż zachodniego brzegu rzeki Elbląg wybudowany zostanie nowy odcinek drogi powiatowej ze ścieżką dla pieszych i rowerzystów oraz trasami dojazdowymi - łączna długość dróg wyniesie około 1,5 km. Prace na rzece Elbląg i w jej pobliżu według szacunków mają potrwać do 30 miesięcy.

Obecnie na Mierzei Wiślanej trwa budowa portu osłonowego od strony Zatoki Gdańskiej, budowa kanału żeglugowego ze śluzą i konstrukcją zamknięć wraz ze stanowiskami oczekiwania od strony Zatoki Gdańskiej i Zalewu Wiślanego. Zbudowane zostaną także dwa ruchome stalowe mosty, które umożliwiać będą przejazd nad kanałem przed śluzą i za śluzą. Powstanie sztuczna wyspa na Zalewie Wiślanym.

W trzecim etapie budowy kanału żeglugowego pogłębiony zostanie tor wodny na Zalewie Wiślanym.

Tagi: Mierzeja Wiślana, przekop
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 lipca

Wyruszyła śladem swojej poprzedniczki z 1957 r. (tratwa Nord) - tratwa "Nord-bis" z Kapitanem Andrzejem Urbańczykiem i zmieniającą się po drodze załogą. Po dotarciu do Gotlandii i 25 dniach żeglugi tratwa powróciła do Gdańska.
środa, 19 lipca 2006
W Gdyni rozpoczął się kolejny zlot żaglowców The Cutty Sark Tall Ship's Race.
sobota, 19 lipca 2003
Z przystani AKM w Gdańsku wyruszył niewielki (niecałe 8 m długości) jacht "Probus" z Kapitanem Jerzym Cołojewem z dwoma przyjaciółmi w rejs na Szetlandy, Wyspy Owcze; mały jacht powrócił do domu, po przebyciu około 2500 Mm w ciągu 777 godzin.
poniedziałek, 19 lipca 1971
Opuściło Świnoujście "Roztocze" z Kpt. Ziemowitem Barańskim, wychodząc w zakończony powodzeniem rejs na Wyspy Owcze.
poniedziałek, 19 lipca 1971