TYP: a1

Nowy mega katamaran od Sunreef Yachts

niedziela, 10 kwietnia 2011
Informacja prasowa

Aeroyacht 110
Stocznia Sunreef Yachts dodała nowy, ekscytujący projekt do gamy super jachtów - mega katamaran o wysokiej dzielności morskiej, Aeroyacht 110. Jacht zaprojektowany został przez Gregora Tarjana, założyciela renomowanej firmy brokerskiej z USA specjalizującej się w sprzedaży katamaranów, Aeroyacht Ltd, przy współpracy z biurem projektowym Morrelli&Melvin.


Na mocy obopólnej umowy, Sunreef Yachts uzyskuje prawo do promocji jachtu jako Aeroyacht 110 by Sunreef Yachts oraz do jego budowy. Gdańska stocznia jachtowa ma już potencjalnego klienta na ten wyjątkowy super jacht. Sprzedaż powinna nastąpić w ciągu najbliższych miesięcy. Umowa między Sunreef Yachts a Aeroyacht Ltd daje Gregorowi Tarjanowi prawo do sprzedaży jachtów Sunreef na terenie USA oraz do swojej bazy klientów z całego świata.

Aeroyacht 110 jest szybkim i nowoczesnym super jachtem o lekkiej konstrukcji z włókna

Aeroyacht 110
węglowego i kevlarowego. Jacht posiada alternatory na wiatr i wodę oraz panele słoneczne, które umożliwią cichą żeglugę. Jego niska wyporność znacznie wpłynie na redukcję zużycia paliwa. Sportowa i futurystyczna sylwetka jachtu sprawiają, iż wpisuje się on znakomicie do gamy super jachtów Sunreef typu ULTIMATE. 33-metrowy Aeroyacht 110 może osiągnąć zasięg do 2800 mil morskich na silnikach i nieograniczony zasięg na żaglach. Szerokość jachtu wynosi 13 metrów, co oznacza maksymalną stabilność podczas żeglugi oraz na kotwicy.

Do dyspozycji gości będzie olbrzymi salon porównywalny do salonów na jachtach trzy razy większych, który dzielić się będzie na bar, lounge, część jadalną i bibliotekę. W kadłubach będą się mieścić kabiny dla gości, a kabina armatorska umiejscowiona zostanie w przedniej części nadbudówki. Na specjalne życzenie klienta istnieje możliwość wyposażenia jacht w dwuosobowy sportowy samolot Icon A5, który będzie zaparkowany na hydraulicznej platformie rufowej.

Źródło: www.sunreef-yachts.com.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 31 March

W wieku 20 lat zginęła w wypadku samochodowym Iwona Pieńkawa, córka znanego kapitana Zdzisława, uczestniczka regat Whitbread Race na s/y "Otago", autorka lirycznej relacji z rejsu pt. "Otago, Otago na zdrowie".
poniedziałek, 31 marca 1975
Kazimierz Jurkiewicz, wieloletni komendant "Daru Pomorza", oddał dowodzenie tym statkiem.
czwartek, 31 marca 1977
Aresztowanie Mariusza Zaruskiego przez władze Związku Radzieckiego.
niedziela, 31 marca 1940