TYP: a1

Norweski wycieczkowiec utknął na mieliźnie

czwartek, 21 maja 2015
z mediów | JM
"Norwegian Dawn", wycieczkowiec płynący do Bostonu, osiadł we wtorek wieczorem na mieliźnie na Bermudach. Na pokładzie znajduje się około 3500 osób. Nikt nie został ranny. Załoga statku, po dokonaniu oceny sytuacji, ponownie włączyła silniki.

Norwegian Dawn
fot. Wikipedia


Jednostka, należąca do Norwegian Cruise Line, wypłynęła we wtorek z portu King's Wharf na Bermudach. Trasa statku miała wieść do Bostonu, jednak wkrótce po wyjściu z portu, wycieczkowiec stracił zasilanie i osiadł na pobliskiej mieliźnie, utworzonej z rafy koralowej. Ze statku została spuszczona niewielka łódź, prawdopodobnie w celu dokonania dokładnej oceny uszkodzeń. Na pomoc przypłynęły również inne jednostki. Jak się okazało, awarii uległ system sterowania.

Na pokładzie wycieczkowca znajduje się 1000 osób należących do załogi i ponad 2500 turystów. W wyniku wydarzenia nikomu nic się nie stało. Statek został jednak zmuszony do nieplanowanego, kilkunastogodzinnego postoju. Obecnie, po sprawdzeniu stanu technicznego jednostki, silniki "Norwegian Dawn" pracują już pełną parą.
Tagi: Norwegia, Norwegian Dawn, wycieczkowiec, mielizna, Bermudy
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 April

Bruno Peyron na "Commodore Explorer" zakończył w Breście rejs dookoła świata z wynikiem 79 dni.
wtorek, 20 kwietnia 1993
Na rynku wydawczniczym ukazał się pierwszym numer magazynu "Yachting World".
piątek, 20 kwietnia 1894