TYP: a1

Leonardo DiCaprio uratował tonącego

czwartek, 16 stycznia 2020
Z mediów/MF

Leonardo DiCaprio, woda, tonąć….Nie, nie chodzi o sceny z „Tytanica” ale o prawdziwą akcję ratowania życia, w której udział wziął słynny aktor. I to jako jeden z ratowników.


DiCaprio wraz z dziewczyną i przyjaciółmi spędzali wakacje na wynajętym jachcie, pływając u wybrzeży Wspólnoty Saint-Barthélemy (to terytorium zależne Francji leżące w Małych Antylach), kiedy odebrali sygnał od jednostki wycieczkowej Club-Med, że za burtę wypadł jeden z pasażerów. Jacht DiCaprio był jedynym w pobliżu a celebryta się nie wahał i ruszył na poszukiwania. I choć zakrawa to na cud, godzinę po zmroku załodze udało się znaleźć rozbitka. Mężczyzna, jak się okazało, spędził w wodzie 11 godzin. I miał dużo szczęścia, bo po tym, jak wyciągnięto go z wody, w okolicy rozszalał się sztorm.
Wyłowionego z wody gwiazdor i przyjaciele ogrzali, napoili i nakarmili, po czym przekazali straży przybrzeżnej. Co ciekawe, choć do wydarzenia doszło 30 grudnia, gwiazdor ani nikt z jego towarzystwa nie pisnęli o wydarzeniu nawet słowem. Sprawa wyciekła do mediów dwa tygodnie później. 

 

Tagi: Leonardo DiCaprio, rozbitek
TYP: a3
0 1
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 31 March

W wieku 20 lat zginęła w wypadku samochodowym Iwona Pieńkawa, córka znanego kapitana Zdzisława, uczestniczka regat Whitbread Race na s/y "Otago", autorka lirycznej relacji z rejsu pt. "Otago, Otago na zdrowie".
poniedziałek, 31 marca 1975
Kazimierz Jurkiewicz, wieloletni komendant "Daru Pomorza", oddał dowodzenie tym statkiem.
czwartek, 31 marca 1977
Aresztowanie Mariusza Zaruskiego przez władze Związku Radzieckiego.
niedziela, 31 marca 1940