TYP: a1

Grecja ma być otwarta dla turystów od 1 lipca

środa, 6 maja 2020
Z mediów

Grecja ma plany dotyczące ponownego uruchomienia turystyki. Wśród nich jest m.in. opracowanie procedur bezpieczeństwa sanitarnego dla przedsiębiorstw turystycznych, kampania promocyjna a przede wszystkim – bo trudno liczyć, że ktoś przyjedzie do Grecji, jeśli po powrocie czekać go będą dwa tygodnie kwarantanny - działania dyplomatyczne mające na celu ponowne otwarcie granic między krajami. 

Grecki minister turystyki Harry Theoharis poinformował, że ministerstwo we współpracy z EODY, grecką organizacją zdrowia publicznego opracowują protokoły zdrowotne dotyczące bezpiecznego i odpowiedzialnego funkcjonowania krajowych hoteli, autobusów turystycznych i samolotów a także, co ważne dla żeglarzy, marin i portów jachtowych. protokoły i standardy są określane w taki sposób, aby chronić zdrowie obywateli i turystów, a także reputację greckich destynacji.

Procedury dotyczące ochrony zdrowia w turystyce mają zostać ogłoszone do 8 maja a według premiera Grecji Kyriakosa Mitsotakisa, Grecja ma być otwarta dla turystów od 1 lipca. Kampania promująca Grecję ma być gotowa w najbliższych tygodniach, a ministerstwo wzmacnia kontakty z organizatorami turystyki i międzynarodowymi mediami.

Oczywiście to, że Grecja będzie gotowa na przyjęcie turystów nie oznacza, że oni natychmiast zaczną przyjeżdżać – trudno na to liczyć, jeżeli po uroczych greckich wakacjach po powrocie do kraju ludzi będzie czekać dwutygodniowa kwarantanna. Dlatego premier Grecji zapowiedział, że Grecja zwiększy działania dyplomatyczne wobec innych krajów mające na celu wycofanie obowiązkowej kwarantanny.


 

Tagi: Grecja, turystyka, koronawirus
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 March

Wręczono nagrody kolejnej edycji "Rejsu Roku": I nagrodę otrzymali kpt. Jacek Wacławski i kpt. Tadeusz Natanek.
piątek, 2 marca 2007
W Gdyni zmarła Teresa Remiszewska, w początkowym okresie swej kariery żeglarskiej szkoliła i prowadziła rejsy z żeglarzami z Krakowa, uznanie światka żeglarskiego zdobyła po starcie w regatach OSTAR 72 na jachcie "Komodor".
sobota, 2 marca 2002
W Marsylii kończy regaty (po oficjalnym zamknięciu linii mety) "Warta Polpharma" pod dowództwem Kapitana Romana Paszke.
piątek, 2 marca 2001
Na południowym Atlantyku podczas regat BOC zaginął Harry Mitchell żeglujący na jachcie "Horatio Hornblower", uczestnik okołoziemskich regat w 1986 r., uczestnik regat OSTAR w latach 1976, 1992.
czwartek, 2 marca 1995
W Auckland szwajcarski "Team Allighi" wygrywa 5:0 finał Pucharu Ameryki z "Team New Zealand".
niedziela, 2 marca 2003
Urodziła się Noami James, pierwsza kobieta, która opłynęła świat wokół trzech przylądków.
środa, 2 marca 1949
Urodził się Janusz Zbierajewski, znany polski żeglarz morski, kapitan wielu znaczących rejsów w historii polskiego żeglarstwa.
poniedziałek, 2 marca 1942