TYP: a1

Gimnazjaliści zostaną na "Fryderyku Chopinie"?

piątek, 5 listopada 2010
Weronika Morys
David Spender, www.flickr.pl
Kapitan uszkodzonego żaglowca "Fryderyk Chopin", armator i organizator rejsu uzgodnili, że uczniowie Szkoły pod Żaglami wrócą na pokład jachtu i tam będą kontynuować naukę.

Nauka ma się odbywać równolegle z pracami naprawczymi jachtu. Na razie nie wiadomo ile potrawa remont i kiedy będzie możliwe wyruszenie w dalszy rejs. Ubezpieczyciel zadeklarował, że pokryje koszty naprawy żaglowca oraz holowania. Następnym krokiem po oszacowaniu zniszczeń będzie podjęcie decyzji o miejscu odbycia remontu. W grę wchodzą stocznie zarówno w Anglii, jak i w Polsce.

W sfinansowaniu remontu pomogą także sponsorzy. Firma Sail Service z Gdańska zaoferowała bezpłatne wyposażenie uszkodzonego żaglowca w nowe żagle, natomiast prezydent Szczecina chce zaoszczędzić na billboardach wyborczych i przekazać pieniądze na Szkołę pod Żaglami.

Rejs na Karaiby 36 gimnazjalistów na pokładzie "Fryderyka Chopina" miał być nagrodą za udział w wolontariacie. Najbardziej aktywni uczniowie, którzy przez rok pomagali potrzebującym, zostali wyłonieni w ramach projektu "Dookoła Świata za Pomocną Dłoń" Szkoły pod Żaglami.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 lipca

Wyruszyła śladem swojej poprzedniczki z 1957 r. (tratwa Nord) - tratwa "Nord-bis" z Kapitanem Andrzejem Urbańczykiem i zmieniającą się po drodze załogą. Po dotarciu do Gotlandii i 25 dniach żeglugi tratwa powróciła do Gdańska.
środa, 19 lipca 2006
W Gdyni rozpoczął się kolejny zlot żaglowców The Cutty Sark Tall Ship's Race.
sobota, 19 lipca 2003
Z przystani AKM w Gdańsku wyruszył niewielki (niecałe 8 m długości) jacht "Probus" z Kapitanem Jerzym Cołojewem z dwoma przyjaciółmi w rejs na Szetlandy, Wyspy Owcze; mały jacht powrócił do domu, po przebyciu około 2500 Mm w ciągu 777 godzin.
poniedziałek, 19 lipca 1971
Opuściło Świnoujście "Roztocze" z Kpt. Ziemowitem Barańskim, wychodząc w zakończony powodzeniem rejs na Wyspy Owcze.
poniedziałek, 19 lipca 1971