TYP: a1

Evergreen: powtórka z rozrywki

czwartek, 17 marca 2022
Hanka Ciężadło

Wydarzenia ostatniego tygodnia sugerują, że parkowanie na środku szlaku staje się nową świecką tradycją jednostek należących do koncernu Evergreen. Na szczęście tym razem kontenerowiec nie zatkał żadnego ważnego kanału, ale zwyczajnie utknął na mieliźnie.

 

Jednostka, o jakiej mowa, nazywa się Ever Forward, czyli Zawsze Do Przodu, co w kontekście bieżących wydarzeń wygląda, jak kiepski żart. Kiedy doszło do tego niefortunnego zdarzenia, kontenerowiec był właśnie w drodze z Baltimore do Norfolk w stanie Wirginia. Nie odpłynął jednak zbyt daleko –  gdy wciąż jeszcze znajdował się w zatoce Chesapeake, utknął na mieliźnie. Cóż, zdarza się nawet najlepszym.

Na szczęście jest to naprawdę duża zatoka, więc nie ma mowy o zablokowaniu jej przez jeden kontenerowiec. Nie zmienia to jednak faktu, że od niedzieli jednostka jest uziemiona, a wysiłki podejmowane w celu jej uwolnienia na razie nie przynoszą spodziewanych efektów.

 

Tagi: Evergreen, Ever Given, Ever Forward
TYP: a3
0 0
Komentarze
Robert Węgrzyn: No ale co się dziwić, skoro na burcie ma wypisane, że zielony z manewruwki :-)
czwartek, 17 marca 2022, 12:45 Skomentuj
0 0
TYP: a2

Kalendarium: 14 July

W Gdyni odbył się pierwszy w historii zlot Polonii Żeglarskiej znany pod nazwą World Polonia Sailing Jamboree Poland 1991. Na zlot przybyło 26 jachtów polonijnych z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwecji, Danii, Finlandii. Flotyllę jachtów polon
niedziela, 14 lipca 1991
"Dar Młodzieży" pod dowództwem Kpt. Marka Szymońskiego przekroczył jako pierwszy żeglowiec klasy A linię mety w wyścigu z Antwerpii do Alesund w ramach regat Cutty Sark Tall Ships' Races.
sobota, 14 lipca 2001