TYP: a1

Dwie oferty na wykonanie dokumentacji przekopu przez Mierzeję Wiślaną

poniedziałek, 14 listopada 2016
Z mediów/MF

Do Urzędu Morskiego w Gdyni w terminie trafiły dwie oferty dotyczące wykonania dokumentacji projektowej budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Oferty zawierają taki sam termin wykonania i warunki płatności ale różnią się ceną.

Przekop Mierzei Wiślanej

Fot. Urząd Morski w Gdyni

Oferty złożyły konsorcjum Transprojekt Gdańsk i Wuprohyd (wartość 7,347 mln zł) oraz Mosty Gdańsk i Projmors (wartość 5,252 mln zł). Tylko jedna mieści się w budżecie zamawiającego, wynoszącym 6,027 mln zł.

Inwestycja ma obejmować nie tylko sam przekop przez mierzeję, ale również utworzenie toru wodnego pomiędzy Zalewem Wiślanym (portem w Elblągu) i Zatoką Gdańską. Dokumentacja ma objąć również drogi i mosty, a także wejście do portu w Elblągu. Projekt ma być gotowy w terminie 18 miesięcy od podpisania umowy.

Budowa kanału oraz towarzyszących mu przedsięwzięć powinna zostać zakończona do 2020 roku, najpóźniej do 2022. Przekop Mierzei wiślanej ma kosztować 880 milionów złotych.

Tagi: Mierzeja Wiślana, przekop, inwestycja, kanał
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 August

Z Międzyzdrojów startuje I edycja regat Catamaran Amber Cup
sobota, 5 sierpnia 2000
Wojciech Biały, Jerzy Tarasiewicz, Ewa Chudyk i Ewa Mykita na statkowej szalupie "Rozumek" w Rijece rozpoczęli rejs z zamiarem opłynięcia Ziemi. Ze zmieniającą się załogą "Rozumek" odbył rejs na trasie Baleary, Giblartar, Casablancę, Las Palmas, Dakar, Mo
sobota, 5 sierpnia 1967
Zakończyła się 16. edycja Pucharu Ameryki; w finale regat amerykański "Ranger" pokonał brytyjskiego "Endeavoura II"
czwartek, 5 sierpnia 1937
Na "Sea Serpent" zakończył rejs z Bostonu do Coverack (Lizard) J.W.Lawlor
środa, 5 sierpnia 1891