TYP: a1

Dwie oferty na wykonanie dokumentacji przekopu przez Mierzeję Wiślaną

poniedziałek, 14 listopada 2016
Z mediów/MF

Do Urzędu Morskiego w Gdyni w terminie trafiły dwie oferty dotyczące wykonania dokumentacji projektowej budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Oferty zawierają taki sam termin wykonania i warunki płatności ale różnią się ceną.

Przekop Mierzei Wiślanej

Fot. Urząd Morski w Gdyni

Oferty złożyły konsorcjum Transprojekt Gdańsk i Wuprohyd (wartość 7,347 mln zł) oraz Mosty Gdańsk i Projmors (wartość 5,252 mln zł). Tylko jedna mieści się w budżecie zamawiającego, wynoszącym 6,027 mln zł.

Inwestycja ma obejmować nie tylko sam przekop przez mierzeję, ale również utworzenie toru wodnego pomiędzy Zalewem Wiślanym (portem w Elblągu) i Zatoką Gdańską. Dokumentacja ma objąć również drogi i mosty, a także wejście do portu w Elblągu. Projekt ma być gotowy w terminie 18 miesięcy od podpisania umowy.

Budowa kanału oraz towarzyszących mu przedsięwzięć powinna zostać zakończona do 2020 roku, najpóźniej do 2022. Przekop Mierzei wiślanej ma kosztować 880 milionów złotych.

Tagi: Mierzeja Wiślana, przekop, inwestycja, kanał
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 4 lipca

Francis Joyon na trimaranie "IDEC" bije rekord dobowej żeglugi z wynikiem 543 Mm (22,62 węzły).
poniedziałek, 4 lipca 2005
"Dar Pomorza" kończy służbę i zostaje przekazany do Centralnego Muzeum Morskiego, odtąd pełni rolę muzeum.
niedziela, 4 lipca 1982
W Gdańsku odbyła się ceremonia podniesienia bandery na żaglowcu "Dar Młodzieży".
niedziela, 4 lipca 1982
W Plymouth zakończył okołoziemski rejs Kapitan Zbigniew Puchalski na s/y "Miranda".
piątek, 4 lipca 1980
W Szczecinie został zwodowany jacht "Polonez", na którym Kapitan Krzysztof Baranowski startował w regatach OSTAR i później odbył rejs dookoła świata.
niedziela, 4 lipca 1971
Na "Zjawie III" zamyka okołoziemską pętlę Władysław Wagner, stając się pierwszym polskim żeglarzem, który płynął świat pod żaglami.
wtorek, 4 lipca 1939