TYP: a1

Cichocki przerywa rejs dookoła świata

poniedziałek, 17 października 2011
Polska Miedź
"Polska Miedź".
Źródło: www.kapitancichocki.pl
Po niefortunnym wypadku, w wyniku którego jacht stracił sterowność, a kapitan Tomasz Cichocki rozbił głowę, "Polska Miedź" zmuszona została do zejścia z trasy i wpłynięcia do najbliższego portu, jakim jest Port Elizabeth w RPA. W piątek kapitan dopłynął do Afryki.


W Port Elizabeth przywitała go brygada antynarkotykowa w kominiarkach i z psami. Zaskoczony standardem gościnności kapitan przez moment zastanawiał się czy mimo uszkodzonego jachtu ocean nie jest przyjaźniejszy. Dzisiaj Cichocki spotka się z serwisantem Jefy - firmy specjalizującej się w produkcji jachtowych systemów sterowych. Po naprawie uszkodzenia “Cichy” chce jak najszybciej wrócić na trasę samotnego rejsu dookoła świata.

Więcej informacji: www.kapitancichocki.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 September

Po zwycięstwie w regatach Plymouth-Vilamoura-Plymouth już na Kanale La Manche w silnym wietrze "Almatur II" łamie maszt; po prowizorycznej naprawie jachtu kontynuuje żeglugę do Dover, tuż przed portem w wyniku wywrotki jacht zatonął, a załogę uratowano.
wtorek, 20 września 1983
Rozpoczęły się pierwsze po II wojnie światowej regaty o Puchar Ameryki; wszystkie wyścigi wygrała "Columbia" z Briggsem Cunninghamem jako skipperem.
sobota, 20 września 1958
W Hamburgu został zwodowany "Passat", bark przeznaczony dla armatora Ferdinanda Leisza; przez lata żeglował do Australii i Ameryki Południowej, a obecnie pełni funkcję statku muzeum w Travemuende.
środa, 20 września 1911