TYP: a1

Przepełnionym jachtem na kolonie

czwartek, 2 lipca 2015
z mediów | JM
Aż 31 osób - głównie dzieci - znajdowało się na jachcie motorowym, który skontrolowali w Dźwirzynie strażnicy graniczni. To o 19 osób więcej, niż dopuszcza karta bezpieczeństwa jednostki. W sprawie kapitana jachtu zostanie wszczęte postępowanie administracyjne.

Resko Przymorskie w Dźwirzynie
"Resko Przymorskie Dzwirzyno harbour NE 2009-06" autorstwa JDavid - Praca własna. Licencja CC BY-SA 3.0 na podstawie Wikimedia Commons.


Przeładowana jednostka została odkryta we wtorek, kiedy została rutynowo skontrolowana przez Straż Graniczną z Kołobrzegu. Turystyczny jacht wracał właśnie z rejsu po jeziorze Resko Przymorskie. Szybko okazało się, że na pokładzie statku znajdowało się ponad dwukrotnie więcej osób, niż dopuszczała jego karta bezpieczeństwa. Łączna liczba osób na jednostce wynosiła aż 31. Pasażerami jachtu były dzieci z województwa Opolskiego, które wypoczywały nad Bałtykiem w ramach kolonii - oraz ich opiekunowie.

43-letni kapitan jachtu odpowie za naruszenie przepisów bezpieczeństwa. Wniosek w sprawie wszczęcia postępowania administracyjnego w tej sprawie trafił już do Urzędu Morskiego w Słupsku.

Tagi: Resko Przymorskie, jezioro, jacht, przepełniony, dzieci, kolonie, Bałtyk, opolskie, bezpieczeństwo
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 May

Zginął Kapitan Zbigniew Werpechowski; wypłynął w swój ostatni rejs na s/y "Wanda", w czasie trudnych warunków pogodowych, na Głębi Bornholmskiej wypadł za burtę, a poszukiwania nie przyniosły rezultatu.
piątek, 23 maja 1975
Z afrykańskiego portu Safi wystartowała trzcinowa tratwa "Ra" pod dowództwem Thora Heyerdahla z zamiarem przepłyniecia Atlantyku, w celu potwierdzenia tezy, że na takich łodziach możliwa była migracja ludów w dawnych czasach. Niestety załoga musiała opuśc
piątek, 23 maja 1969
Do II Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy wystartowało 15 zawodników. Regaty wygrał Eric Tabarly na s/y "Pen Duick II" (czas zwycięzcy to 27 dni, 3 godziny i 56 minut).
sobota, 23 maja 1964
"Team New Zealand" wygrywa z "Desdafio Espanol" piąty wyścig w półfinale Louis Vuitton Cup w Walencji i awansuje do finału rywalizacji.
środa, 23 maja 2007
Statek szkolny "Lwów" wyrusza z Gdańska w pierwszy oceaniczny rejs.
środa, 23 maja 1923
Na Madagaskarze ginie Maurycy Beniowski, polski żołnierz i żeglarz; zesłany na Kamczatkę uprowadził statek żeglując na południe Azji, skąd w imieniu Francji dokonuje podboju Madagaskaru i zostaje jego władcą. Zmuszony do powrotu do Europy, następnie wyjec
wtorek, 23 maja 1786