TYP: a1

Młody kajman znaleziony nad Odrą

poniedziałek, 5 października 2020
Z mediów/PAP

Rozlewiska i rzeki to miejsce lubiane przez aligatory, nic więc dziwnego, że jeden z nich został zauważony właśnie w takim miejscu. Pardon – nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby ten akurat aligator nie spacerował sobie na rozlewiskach przy ujściu Widawy do Odry w pobliżu Wrocławia. 

Nietypowy element natury zauważyli w sobotę, 3 września spacerowicze. I okazało się, że to nie jest zabawka! Powiadomili policję a ta Centrum Zarządzania Kryzysowego i specjalistów z wrocławskiego zoo. Ci, przybywszy na miejsce, oznajmili, że nie ma powodu do obaw, bo zwierzę jest niewielkie – jego długość nie przekraczała metra i nie zagraża ludziom. 

Specjalistyczna firma zaangażowana przez wrocławski urząd miasta szybko złapała zwierzę. Zostało ono przewiezione do wrocławskiego ogrodu zoologicznego, gdzie stwierdzono, że nad Widawą spacerował sobie prawdopodobnie młody kajman. 
Zagubiony spacerowicz trafi do specjalistycznego ośrodka w Lublinie. Nie wiadomo, jak się znalazł nad polską rzeką. 

Tagi: kajman, Odra
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 31 May

Po wielu latach postoju w Jastarni, we Władysławowie rozpoczyna się remont jachtu "Generał Zaruski".
wtorek, 31 maja 2005
Wystartowały regaty The Transat (dawny OSTAR) z Plymouth do Bostonu; w klasie trimaranów regaty wygrał Michel Desjoyeaux w czasie 8 dni, 8 godzin, 29 minut i 55 sekund.
poniedziałek, 31 maja 2004
Z okolic Wysp Kanaryjskich na tratwie "Ju-Fu" wyruszyła w rejs przez Atlantyk polska załoga pod dowództwem Krzysztofa Opieli; żeglarze dotarli do Juan w Puerto Rico, po 81 dniach żeglugi i przebyciu około 3000 Mm.
niedziela, 31 maja 1992
Zmarł Zbigniew Krasnodębski - zasłużony działacz żeglarski, wcześniej żołnierz AK i uczestnik Powstania Warszawskiego, działacz Yacht Klubu Polski, Głównej Komisji Turystyki Żeglarskiej PZŻ.
piątek, 31 maja 1991