TYP: a1

Będzie przebudowa nabrzeża w Mikołajkach

czwartek, 22 listopada 2018
Z mediów/PAP

Ta inwestycja ma zmienić obraz Mikołajek – tak przynajmniej zapowiada burmistrz miasta, Piotr Jakubowski. W tej popularnej wśród żeglarskiej braci miejscowości rozpoczęła się przebudowa nadbrzeża.

[t][/t] [s]Fot. Wikipedia[/s]

Przebudowa  jest częścią większego programu inwestycyjnego dla Mazur, realizowanego ze środków unijnych. Oprócz tego w Mikołajkach, mają być modernizowane nabrzeża w Rynie i Giżycku, zbudowana ma być – o czym już pisaliśmy - śluza Guzianka II i wyremontowana stara Guzianka. Remont czeka też kanały na trasie z Giżycka do Mikołajek.


Jeśli chodzi o Mikołajki, to zakres prac jest spory. Ma powstać znacznie szersza niż teraz promenada, która będzie się ciągnąć niemal do granic administracyjnych miasta. Całe nabrzeże ma stać się jednym wielkim portem z szeregiem rozwiązań przyjaznych dla żeglarzy – powstaną na przykład nowe budynki z zapleczem sanitarnym dla żeglarzy, a za portowanie będzie można zapłacić za pomocą aplikacji. Pytanie, oczywiście, czy nowe rozwiązania przewidują niższe ceny niż dotychczasowe… dodatkowo w planach jest budowa nowych miejsc do cumowania, mini-plaża, trasy spacerowe, zacienione miejsca do cumowania. Natomiast istniejąca już wioska żeglarska ma zostać zmodyfikowana tylko nieznacznie. 

Budowa ma być prowadzona tak, żeby nie utrudniać żeglarzom zawijania do portu. Część prac ma być skończona do wiosny a kolejny etap robót ma się rozpocząć po zakończeniu sezonu. Całość inwestycji będzie kosztowała 40 mln zł. 

Tagi: Mikołajki, nabrzeże, remont
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 marca

Z Kep (w Kambodży) na "Marie Therese" wyruszył w swój pierwszy rejs Bernard Moitessier; rozbił się na rafach w pobliżu wyspy Diego Garcia.
wtorek, 25 marca 1952
Zmarł Tadeusz Adamowicz, żeglarz i instruktor żeglarstwa, autor m.in. podręcznika "Komendy żeglarskie".
wtorek, 25 marca 1980
Urodził się Karol Olgierd Borchardt, kapitan żeglugi wielkiej, znany głównie jako autor książek marynistycznych, m.in. "Znaczy kapitan", "Krążownik spod Samosierry".
sobota, 25 marca 1905