TYP: a1

ANBIERADA 2014: Antoni Bierowiec dotarł do Krapkowic

czwartek, 11 września 2014
Informacja prasowa
Antoni Bierowiec kontynuuje swoją wyprawę w stronę Gdańska. Czwarty dzień rejsu załoga Jerzowca spędziła bardzo aktywnie.W jednym z większych portów śródlądowych w Polsce – Porcie Kozielskim, miała miejsce 2h przerwa techniczna. Udało się zatankować gaz dla silnika Fredka, który dał mu ogromną moc do dalszych przygód na rzece – Odrze. Pogoda w dalszym ciągu dopisywała. Przez cały dzień udało się pokonać dystans 34 km, co daje nam łącznie 194 km od startu.

Rejs zakończył się w Porcie Jachtowym Krapkowice, gdzie załoga (Jerzowiec i Fredek) udała się na zasłużony odpoczynek. Kapitan Antoni ten czas postanowił spędzić inaczej! W kapitańskiej tawernie "Przystań Szanta", w miłym towarzystwie, wieczór upłynął na zabawie.Przypomnijmy, że ANBIERADA 2014 to projekt Antoniego Bierowca, który na jachcie żaglowo–motorowy płynie z Krakowa do Gdańska. Następnie pan Antoni zrealizuje swój główny cel wyprawy: podejmie próbę przepłynięcia Wisły pod prąd, z Gdańska do Krakowa. Koniec projektu zaplanowany jest na 5-7.10.2014.

Za pomocą systemu Qguar OTM oraz lokalizatora Kormoran – od firmy Radionika, możecie na bieżąco sprawdzać aktualne miejsce pobytu Pana Antka: http://qpilot.quantum.pl/anbierada2014/

Więcej informacji: https://www.facebook.com/Quantum.software
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 January

Na jachcie "Cardinal Vertue" zakończył rejs Wiliam Nance - rejs prowadził z Anglii i dalej do Buenos Aires, Przylądek Dobrej Nadziei, Auckland, Horn do Buenos Aires.
piątek, 22 stycznia 1965
Urodził się Mamert Stankiewicz, kapitan żeglugi wielkiej, służbę rozpoczął we flocie carskiej, a po powrocie do Polski został skierowany na statek skierowany na statek szkolny "Lwów"; później pracował na stanowisku kierownika żeglugi przybrzeżnej, kapitan
niedziela, 22 stycznia 1871