TYP: a1

"Żeglarstwo" Kolekcja Wiedzy i Życia + konkurs

środa, 21 września 2011
MZ
Pierwsza rzecz, na którą zwróciłem uwagę ujrzawszy tę książkę, to oprócz tytułu i atrakcyjnej okładki, nazwisko Ellen MacArthur. Dla każdego kto choć trochę interesuje się żeglarstwem to osoba świetnie znana – w końcu to ona samotnie opłynęła kulę ziemską ustanawiając w 2005 roku rekord 71 dni, 14 godzin i 18 minut – i jeszcze kilka sekund, ale nie bądźmy drobiazgowi. Dopiero po chwili dostrzegłem, że to nazwisko poprzedzają małe literki układające się w słowo – wstęp. Oto mamy do czynienia z typowym „chwytem marketingowym” - pomyślałem, tym bardziej, że nie dostrzegłem nigdzie nazwiska autora. Książka do tego była zafoliowana i nie mogłem jej przed zakupem przeglądnąć. No cóż było robić, kupiłem ją w ciemno. Nie rozczarowałem się. To publikacja świetnie przygotowana, rozplanowana i zilustrowana. Wiedza podana w atrakcyjnej formie, skrótowo, syntetycznie i co najważniejsze, zrozumiale. Znakomite zdjęcia i ilustracje wprowadzają i wyjaśniają poszczególne zagadnienia. Znajdziemy tu i historię żeglarstwa, i podstawy nawigacji. Poznamy konstrukcję nowoczesnych jachtów i teorię żeglowania. Znajdziemy informacje o ciekawych akwenach i o meteorologii, o łączności radiowej i zasadach bezpiecznego żeglowania. Nauczymy się podstaw przepisów żeglugowych i wiązania węzłów, cumowania i kotwiczenia. Na koniec muszę powiedzieć, że udało mi się odnaleźć nazwisko, a właściwie nazwiska autorów, bowiem mamy do czynienia z pracą zbiorową. Są nimi Jeremy Evans, Tim Jeffrey, Andy O`Grady i Rod Heikell, autor między innymi kanonicznego „Greek Water Pilot”.

„Żeglarstwo” Kolekcja Wiedzy i Życia
Hachette Polska sp. z o.o. Warszawa 2010
stron 352
Patron medialny „Żagle”
cena: 104,90 (cena figurująca na stronie wydawcy)UWAGA, KONKURS!

Jak wygrać nagrodę:

1. Na Tawernie Skipperów

Należy zamieścić zdjęcie z egzotycznego rejsu i otrzymać najlepszą ocenę użytkowników Tawerny Skipperów.

WAŻNE: Każde zdjęcie trzeba zgłosić do konkursu, przesyłając link do miejsca, w którym się znajduje na Tawernie Skipperów na adres info@tawernaskipperow.pl.

Do wygrania trzy egzemplarze "Żeglarstwa".

2. Na Facebooku

Jeden egzemplarz książki otrzyma osoba, która zamieści zdjęcie z egzotycznego rejsu na naszym profilu na Facebooku i zbierze najwięcej kliknięć "lubię to".

Jedna osoba może zgłosić dowolną liczbę zdjęć, jednak może wygrać tylko jedną książkę. Konkurs trwa do 12.10.2011 r., do godziny 17:00.Zdjęcia zgłoszone do konkursu:

   
   
 
 
 


Zwycięskie zdjęcia:


Paweł Kośmiński "La Digue"


amigo50 "Sandy Island II - widok na Grenadę"


Ryś


Na Facebooku wygrało zdjęcie:


Anna Barczewska

Gratulujemy! :)
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 June

Grant Dalton na "NZ Endeavour" wygrywa w Southampton 6 edycję Whitbread Race.
piątek, 3 czerwca 1994
Na Atlantyku podczas regat Operation Sail tonie żaglowiec "Marques".
niedziela, 3 czerwca 1984
Z Gdyni w rejs na Islandię wyruszył s/y "Opal" pod dowództwem Kpt. Andrzeja Rościszewskiego; jacht powrócił do Świnoujścia 17 lipca po przebyciu 3558 Mm.
poniedziałek, 3 czerwca 1968
Wodowanie "Columbii", pierwszego jachtu klasy 12-metrowej, który zdobył Puchar Ameryki.
wtorek, 3 czerwca 1958
Urodził się Marek Szurawski, najwiekszy polski szantymen, dziennikarz radiowy i telewizyjny, autor artykułów prasowych i książki o szantach i szantymenach.
czwartek, 3 czerwca 1948
Z Wysp Kanaryjskich wyruszył w podróż na kajaku Franz Romer; dotarł do Antyli po 88 dniach spedzonych na morzu. Zaginął na morzu w próbie przejścia następnego etapu z Antyli do Nowego Jorku.
niedziela, 3 czerwca 1928