Plan portu Paskallavik

wtorek, 12 stycznia 2016
Jerzy Kuliński
Za zgodą Jerzego Kulińskiego. Źródło: www.kulinski.navsim.pl.

O urokach i zaletach Kalmarsundu rozwodziłem się swego czasu w locyjce "Kalmarsund i Oland". Że to bliska zagranica*), wody osłonięte, w wielu miejscach da się nawet uprawiać żeglugę bosakową, czyli cumować do sosny. Niedawno drukowaliście planiki Gronhogen, Kalmaru, Farjestaden. O Paskallavik czytaliście 21 grudnia.

Zatem przyszedł czas aby podrzucić Wam zaktualizowany planik portu oraz mapkę podejściową - jako że sama pisanina bez rysunków absolutnie nic nie jest warta. Językiem inżynierów budowlanych i mechaników jest rysunek techniczny, elektryków i elektroników - schemat, muzyków - partytura, a nawigatorów - oczywiście mapa i plan.

Po tym lakonicznym wstępie czas rozpocząć drukowanie. Wydrukowane obrazki wklejcie do w/w locyjki.


Żyjcie wiecznie!
Don Jorge

------------------------------

*) nie w rosyjskim znaczeniu tego słowa!
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 8 August

Z basenu jachtowego w Gdyni wyszła w rejs przebudowana szalupa statkowa "Chatka Puchatków", na której Jerzy Tarasiewicz i Janusz Misiewicz przepłynęli Altantyk (rejs zakończyli na Martynice 02.04.1959 r.)
piątek, 8 sierpnia 1958
Rozpoczął powojenną działalność Oddział Morski Yacht Klubu Polski; pracowali w nim m.in. Henryk Proszowski, Mieczysław Przewłocki, a na jego czele stanął kontradmirał Włodzimierz Steyer
środa, 8 sierpnia 1945
Na 35. milowej trasie odbyły się II regaty o Puchar Ameryki. Wśród startujących był także zwycięzca I regat, ale tym razem zajął 4. miejsce. W regatach zwyciężył amerykański "Magic"; puchar pozostał w Ameryce
poniedziałek, 8 sierpnia 1870