TYP: a1

Nawigacja morska: MPDM czyli Międzynarodowe Prawo Drogi Morskiej. Statki o napędzie mechanicznym i żaglowe (światła)

poniedziałek, 7 września 2020
Nawigacja morska

Po dłuższej przerwie pojawił się kolejny odcinek poradnika nawigacji, a w nim jak rozpoznać jaki to statek podczas nocy, czy to statek mechaniczny czy może statek żaglowy? Tego wszystkiego dowiedzą się państwo w nowym poradniku dotyczącym świateł, znaków i sygnałów mgłowych. Planuję wydać serię poradników dotyczących MPDMu czyli Międzynarodowego Prawa Drogi Morskiej. Wszystko wyjaśnione w sposób jak najbardziej zrozumiały bez zbędnych słów. Serdecznie polecam wszystkim przyszłym kapitanom, sternikom jak i uczniom szkół morskich. Zapraszam do oglądania, subskrybcji i oceny!

Tagi: nawigacja, poradnik
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 February

Zmarł kapitan Zdzisław Paska, jeden z najbardziej doświadczonych polskich kapitanów jachtowych XX wieku, wspaniały żeglarz i wychowawca młodzieży, wieloletni kapitan i opiekun jachtu „Magnolia”.
niedziela, 5 lutego 2017
Przylądek Horn opłynął s/y "Otago" pod dowództem Kpt. Zdzisława Pieńkawy; Przylądek Horn opłynął s/y "Copernicus" pod dowództem Kapitana Zygfryda Perlickiego.
wtorek, 5 lutego 1974
Bernard Moitessier na "Joshua" mija Przylądek Horn podczas The Golden Globe.
środa, 5 lutego 1969
W Sartanie w Rosji urodził się Stefan Gorazdowski. Jednen z pierwszych kapitanów polskiej floty handlowej, autor podręczników z nawigacji.
niedziela, 5 lutego 1911