TYP: a1

Nawigacja morska: MPDM czyli Międzynarodowe Prawo Drogi Morskiej. Poduszkowiec i ekranoplan (Światła)

niedziela, 15 listopada 2020
Nawigacja morska

Zapraszamy do oglądania! I słowo od autora: To kolejny poradnik z serii MPDM czyli Międzynarodowe Prawo Drogi Morskiej, dziś poduszkowiec i ekranoplan. Jesli materiały są pomocne to proszę o subskrybcje i łapkę w górę. To nic Państwa nie kosztuje, a jest to dla mnie znak, że nie robię tego tylko dla siebie. Następny poradnik pojawi się gdy kanał osiągnie magiczne 1000 subskrybcji. Wierzę, że uda się to w bardzo szybkim tempie.Tak jak obiecałem chcę wydać serię poradników, które będę dodawał sukcesywnie ale muszą mi Państwo pomóc klikając i zachęcając mnie do pracy poprzez subskrybcje. Ahoj!

 

Tagi: nawigacja morska, poduszkowiec, ekranoplan
TYP: a3
0 1
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 1 March

W Wellington urodził się Russel Coutts; był sternikiem w "Team New Zealand". W ich barwach obronił Puchar dla Nowej Zelandii.
czwartek, 1 marca 1962
W rejsie z Australii do Europy ginie bez wieści bark "Admirał Karpfanger" ex "L'anenir".
wtorek, 1 marca 1938
W okołoziemskim rejsie "Dar Pomorza" pod Kapitanem Konstantym Maciejewiczem opływa Przylądek Horn; było to pierwsze przejscie przylądka pod polską banderą.
poniedziałek, 1 marca 1937
Urodził się Kpt. Andrzej Urbańczyk, żeglarz, pisarz, kompozytor piosenek żeglarskich, aforysta, poeta, swego czasu kolarz, judoka, wojujący pacyfista, obrońca zwierząt, najczęściej nagradzany kapitan Rejsu Roku, organizator i dowódca pierwszej powojennej
niedziela, 1 marca 1936
"Dar Pomorza" jako pierwszy polski statek zawija do Japonii.
piątek, 1 marca 1935
Konstanty Maciejewicz rozpoczyna pracę w PSM w Tczewie.
środa, 1 marca 1922