TYP: a1

Formentera - malownicza wysepka w archipelagu Balearów

piątek, 19 czerwca 2015
Artykuł sponsorowany
Białe plaże z mieniącym się w blasku słońca piaskiem, rajskie wybrzeża o krystalicznie czystej wodzie oraz klimatyczne miasteczka… Formentera, czwarta co do wielkości wyspa Balearów, kusi zapierającym dech w piersiach krajobrazem i ciepłym łagodnym klimatem. To idealny kierunek na wczasy dla osób spragnionych chwili relaksu i odpoczynku od codzienności.

formentera baleary hiszpania

 

Formentera – kiedy na urlop, atrakcje turystyczne wyspy

Formentera znajduje się na południe od Ibizy. Ze względu na ogromną popularność pozostałych wysp Balearów jest mniej znana wśród polskich turystów, dzięki czemu można tutaj znaleźć wiele zacisznych i pełnych uroku miejsc służących wypoczynkowi. Białe plaże i turkusowa, niezwykle czysta woda Morza Śródziemnego zachęcają do zażywania długich słonecznych kąpieli. Formentera to idealna „odskocznia” od tętniącej nocnym życiem, gwarnej Ibizy. Najlepszym okresem na urlop są miesiące od czerwca do września, gdy temperatura osiąga od 25 do 30 stopni, a morze jest jeszcze ciepłe.

Miłośnicy błogiego lenistwa, w zapierającym dech w piersiach otoczeniu, znajdą na Formenterze ok. dwudziestu rajskich plaż z białym piaskiem i lazurowo-turkusową wodą, które cieszą oko swoim dziewiczym charakterem. Do najpopularniejszych z nich zalicza się: Llevant, Cala Saonę, Sa Roquetę, llletes i Es Pujolos.

Do największych atrakcji wyspy należy bez wątpienia rezerwat przyrody Ses Saliners, który stanowi największy na wyspie obszar chroniony, gdzie znajdują się liczne piaszczyste wydmy oraz dwa słone jeziora: Ustana des Prix i Ustana Pudent. Na uwagę zasługuje także jaskinia sopleńca Xeroni, licząca aż 700 m2. Przebywając na wyspie warto także zwiedzić jej stolicę, Sant Francesc de Formentera, gdzie zobaczyć można Muzeum Etnograficzne oraz stary kościółek pochodzący z XVIII. Miłośnicy życia nocnego moc wrażeń odnajdą w Es Pujolos, jednym z najsłynniejszych kurortów na Formenterze, gdzie zlokalizowanych jest wiele dyskotek i barów.

Osoby szukające na wakacje dobrego hotelu na wyspie, powinny zaś pomyśleć o wyborze jednego spośród kliku najpopularniejszych obiektów: Riu La Mola, Insotel Club Formentera Playa, Hotel Club Sunway Punta Prima, Lago Playa lub też Es Marés.

Artykuł autorstwa redakcji serwisu Majorka.com.pl. Zobacz wakacyjne oferty Majorka last minute
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 31 March

W wieku 20 lat zginęła w wypadku samochodowym Iwona Pieńkawa, córka znanego kapitana Zdzisława, uczestniczka regat Whitbread Race na s/y "Otago", autorka lirycznej relacji z rejsu pt. "Otago, Otago na zdrowie".
poniedziałek, 31 marca 1975
Kazimierz Jurkiewicz, wieloletni komendant "Daru Pomorza", oddał dowodzenie tym statkiem.
czwartek, 31 marca 1977
Aresztowanie Mariusza Zaruskiego przez władze Związku Radzieckiego.
niedziela, 31 marca 1940