TYP: a1

Z cyklu gdzie na czarter jachtu: Karaiby - Grenada

piątek, 26 października 2018
Monika Frenkiel

W naszych cotygodniowych podróżach po pięknych i ciekawych zakątkach świata dziś zapraszamy Was na Karaiby. A dokładniej na Grenadę i Grenadyny.

Grenada jako państwo składa się  z trzech wysp: Grenady, Carriacou i Małej Martyniki. To piękny, spokojny zakątek z miłymi mieszkańcami. Otoczona cichymi zatoczkami i pięknymi plażami jest idealnym miejscem odpoczynku dla osób przytłoczonych hałasem współczesnego świata. Przez wyspę biegnie wiele szlaków pieszych wędrówek a turystów przyciąga szczególnie tutejszy park narodowy, Grand Etang.

 

Sama wyspa Grenada jest słynna na cały świat z upraw aromatycznych roślin: goździków, cynamonu, muszkatołowców, kakao czy imbiru – dlatego też często nazywana jest wyspą korzenną. To właśnie stąd pochodzi jedna trzecia światowej produkcji gałki muszkatołowej! Wyspa to prawdziwy raj, pełen bugenwilli, hibiskusów, paproci czy bananowców. Jednak nie sama przyrodą Grenada przyciąga turystów. Tutejsza stolica, Saint George’s, to najpiękniejsze miasto portowe Indii Zachodnich, porównywane bardzo często z włoskim Portofino.  Wewnętrzny port powstał na miejscu krateru wygasłego wulkanu i otaczają go stare fortyfikacje, a wejścia strzeże Fort George, zbudowany przez Francuzów. Sam fort to ciekawostka, bowiem zachowały się w nim stare korytarze i podziemne przejścia i lochy. W mieście zachowały się wyjątkowo piękne domy stanowiące przykład kolonialnej architektury. Zbudowano je z przywożonych na statkach balastowych cegieł, ozdobiono kutymi, żeliwnymi balkonami i spadzistymi dachami z czerwonymi dachówkami. Uroku dodają rosnące powszechnie plumerie i tzw. „Pomienie Afryki”.

Z Fort George do miasta biegnie Church Street, prowadząc nas do innego pięknego zabytku, różowego kościoła anglikańskiego z XVIII wieku. W mieście warto zobaczyć także rynek, a popularna trasą spacerów jest Carenage, promenada wiodąca do wewnętrznego portu. Tych, których interesuje historia, zapewne zainteresuje Muzeum Narodowe Grenady, powstałe na fundamentach dawnych francuskich koszar i więzienia z początku XVIII wieku. Piękna panoramę portu można oglądać z Fortu Frederick.

Fort George to nie jedyne miasto na wyspie. Warto odwiedzić Gouyave, główny ośrodek uprawy muszkatołowców – można także zobaczyć, jak przerabia się nasiona muszkatołowca w znajdującym się na obrzeżach miasteczka zakładzie Grenada Cooperative Nutmeg Association. Natomiast w innym miasteczku, Grenville, w soboty odbywa się bardzo interesujący bazar lokalnych wyrobów.Od wyspy Grenada po wyspę St. Vincent rozciągają się Grenadyny. Sam archipelag składa się z ok. 30 wysp. Jeśli chcecie spełnić swój karaibski sen – to właśnie tutaj, a dokładnie na Tobago Cays znajduje się wspaniały rezerwat przyrody „Tobago Cays Marine Park”. Zresztą to właśnie tutaj, na innej z wysp Tobago Cays - Petit Tabac w 2002 roku nakręcono słynny film „Piraci z Karaibów. Klątwa Czarnej Perły”

 

PROMOCJA
Jeśli interesuje Was czarter jachtu na Karaibach, podajemy kilka atrakcyjnych ofert. Promocja obowiązuje przy zgłoszeniu od 27.10.2018 do 4.11.2018. Osoby zainteresowane promocją zapraszamy do kontaktu na info@tawernaskipperow.pl

 

Lagoon 42

rocznik 2017
Data: 2019-02-02
Okres: 10 dni
Grenada (st. George’s)

Koje: 8+2+2
Kabiny: 4+2
9714 €
Rabat 27 %
7091 € 

 

Lagoon 380
rocznik 2013
Data: 2019-03-09
Okres: 14 dni
Grenada

Koje: 8+2
Kabiny: 4
9000 €
Rabat 20 %
7200  € 

 

Lagoon 380
rocznik 2013
Data: 2019-04-06
Okres: 14 dni
Grenada

Koje: 8+2
Kabiny: 4
7650 €
Rabat 20 %
6120  € 

Tagi: promocje, Karaiby, Grenada
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 June

Zginął na morzu Kpt. Tadeusz Rożniewski.
wtorek, 14 czerwca 2005
W Rotterdamie odbywa się chrzest s/y "Łódka Bols".
sobota, 14 czerwca 2003
Z Gdańska wyrusza w rejs dookoła świata "Antica" Jerzego Wąsowicza.
niedziela, 14 czerwca 1998
Z portu Falmouth wyszedł w rejs mały kecz "Suahili" z Robinem Knox-Johnstonem na pokładzie; powrócił do tego samego portu 22.04.1969 r.; trasa rejsu wiodła dookoła świata z okrążeniem trzech przylądków: Horn, Leeuwin i Dobrej Nadziei.
piątek, 14 czerwca 1968