TYP: a1

Wygraj książkę "Silver. Powrót na Wyspę Skarbów" [konkurs]

środa, 26 sierpnia 2015
Redakcja
Sir Andrew Motion stworzył opowieść, która swoją fabułą nawiązuje do kultowej "Wyspy Skarbów" szkockiego pisarza Roberta Louisa Stevensona. "Silver. Powrót na Wyspę Skarbów" trafił do polskich księgarń już 12 sierpnia dzięki Wydawnictwu SQN.

Silver

Z tej okazji przygotowaliśmy konkurs dla naszych Czytelników, w którym do rozdania mamy 5 egzemplarzy tej książki.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: "Dlaczego to właśnie Tobie powinniśmy wysłać książkę "Silver. Powrót na Wyspę Skarbów"?

Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres info@tawernaskipperow.pl. Pięć wybranych przez nas i nagrodzonych odpowiedzi zamieścimy na stronie.

Termin nadsyłania odpowiedzi: do 3.09.2015 włącznie.
patronat medialnyNagrodzone odpowiedzi:

Skarb Kapitana Flinta znów jest do odkrycia! Teraz mam 39 lat i mogę nim się podzielić z młodszym pokoleniem. Na razie są po literze Stevensona i czują, że tym razem porzucony skarb znajdzie się w ich rękach. Nim zaczną na nowo literacką przygodę zabrałem ich na pokład... na razie kajaka. Ale już im się podoba i czują klimat by stać się prawdziwymi żeglarzami.

Powieść powieścią, ale ważne jest by odkurzać wartości płynące ze stron książki niż tylko z ekranu. A jeśli jeszcze połączy się to z wyprawą nad wodę to jest owoc z zasianego ziarna. Tym bardziej przy niskim stanie skarby same się odsłaniały. Fantazja kiedyś może przerodzić się w realizację, i tego młodym Czytelnikom życzę. Do zobaczenia na wodzie pełnej skarbów!

Krzysztof
Uwielbiam książki o piratach, poszukiwaniu tajemniczego X, pod którym mogą znajdować się zapomniane skarby. Lubię kiedy pojawia się dreszczyk emocji przy abordażu. Kiedy marynarze, którzy w ówczesnych czasach byli twardsi niż ich statki, wykazują się wielką odwagą, sprytem, polotem. Wspaniałe żaglowce, pod pełnymi żaglami, przemierzają niezbadane obszary mórz i oceanów. Walczą o życie nie tylko w czasie potyczek morskich, ale także w czasie silnych sztormów. Te książki przenoszą mnie w świat dawny, trudny i gorzki, ale zarazem zabawny, kolorowy i tajemniczy. Ta książka sprawi, że w zimowe dni, kiedy po naszym kanale portowym nie pływają pirackie statki wycieczkowe, będę mogła powrócić myślami do lata i przypomnieć sobie, jak pięknie wyglądały nasze statki kiedy mijały się i prawie ocierały burtami jak przy abordażu.

Joanna
Przepiękna marina, dumny Posejdon, „mosiężny” Neptun, gdzie dookoła nich rozpościera się wielka armada ! Drakkar Wikingów okraszony przeróżnymi muszlami, piracki Ranger „uwięziony” w szklanej rafandynce zacumował w gdyńskiej przystani. Zminiaturyzowany Dar Pomorza i mój biały kruk z całej floty … legendarny galeon Mayflower. Moja prywatna „marynistyka” systematycznie się powiększa o przeróżne precjoza. A literatura owiana nutą morskiej piany, dla mnie poczciwego wilka morskiego jest jak najbardziej pożądana i łaknę takich dzieł jak kania dżdżu. Jeśli więc, Szanowna Redakcja zaszczyci mnie jedną z pięciu ksiąg, będę ogromnie usatysfakcjonowany i wdzięczny !!!

Mikołaj
Uwielbiam takie historyczno-przygodowe książki jak Powrót na Wyspę Skarbów" , bo są one niczym wehikuł czasu, który z pomocą naszej wyobraźni potrafi nas przenieść w każdy okres historyczny. To dzięki nim możemy poczuć się jak ludzie z epoki kamienia łupanego dla których każdy dzień był walką o życie, możemy poczuć się jak książęta, rycerze, piraci i z nimi razem uczestniczyć w bitwach i turniejach czy balach. Takie powieści przenoszą nas w świat dworskich intryg, salonowych skandali, otwierają przed nami sekrety królewskich rodów i tajemnice wagi państwowej osadzone w realiach różnych epok historycznych, począwszy od wczesnego średniowiecza aż po wiek XXI. To dzięki takiej literaturze jesteśmy bogatsi w nasze ludzkie pochodzenie, historię czasami trochę ubarwioną ! Potrzebujemy takich książek jak "Silver. Powrót na Wyspę Skarbów" by po prostu odpłynąć w swojej fantazji !

Bogdan
kto raz trafił do Tawerny Skipperów - wraca do niej jak uzależniony pirat poszukujący upragnionego skarbu. Za każdym razem gdy dociera na stronę Internetową, odkrywa nowe tajemnice, zdobywa tajemną wiedzę i opuszcza serwis bogatszy wewnętrznie. Jako piratka z krwi i kości nie mogę się jedynie zadowalać strawą duchową. Postanowiłam zatem zebrać tym razem namacalne łupy i ze skarbnicy Waszych dobroci porywam książkę stanowiącą nagrodę w konkursie. Dla czterech innych śmiałków rozrysuję mapę, w której centralnej części ukryte będą pozostałe egzemplarze. Podaje ich współrzędne: tawernaskipperow.pl

Honorata

Gratulujemy! Tagi: Wyspa Skarbów, konkurs
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 March

Na wodach San Diego tonie "One Australia" Johna Bertranda stając się pierwszym jachtem zatopionym podczas regat o Puchar Ameryki.
niedziela, 5 marca 1995
Wodowanie w Bilbao szkunera "Juan Sebastian de Elcano".
sobota, 5 marca 1927
Urodził się Zdzisław Michalski, generał brygady, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej; pierwsze uprawnienia żeglarskie zdobył w oflagu, gdzie przebywał jako oficer kampanii wrześniowej. W latach 1964-1969 pływał jako zastępca kapitana na "Zawiszy Czarnym". W
wtorek, 5 marca 1912