TYP: a1

Nowy numer Morza już w sprzedaży!

czwartek, 19 września 2019
Monika Frenkiel

Nadeszła wiekopomna chwila, drugi numer magazynu „Morze.org” trafił do salonów Empik. Bardzo dziękujemy za wszystkie maile i opinie, które trafiły do nas z okazji reaktywacji tytułu, mamy nadzieję, że drugi numer będzie podobał się Wam jeszcze bardziej niż pierwszy.

Po tym, jak odważyliśmy się reaktywować kultowe „Morze”, zalała nas istna lawina wiadomości od naszych Czytelników. Cieszymy się, że w większości były to opinie pochlebne, a krytyczne uwagi dotyczyły w przeważającej większości tego, że…nie jesteśmy miesięcznikiem. No cóż – robim, co możem, na razie ukazujemy się co trzy miesiące. Wiadomości było na tyle sporo, że utworzyliśmy dział „Odpowiedzi od redakcji”, mamy nadzieję, że razem z nami będziecie tworzyli to pismo. Nadzieję podsycają spotkania z czytelnikami „na żywo”, bo wielu z Was spotkaliśmy na Targach BALTEXPO.

A na co możecie liczyć w najnowszym, wrześniowym numerze „Morza”? W tym miesiącu przypada rocznica wybuchu II wojny światowej, nasz peryskop zwrócił się więc w stronę Westerplatte – i nie mogliśmy, niestety, pominąć obecnych politycznych przepychanek dookoła tego miejsca. Jest i historia Schleswiga-Holsteina, historia Morskiego Dywizjonu Lotniczego a także ciekawa opowieść, co ma wspólnego wi-fi z u-bootami i jaką role odegrała w tym najpiękniejsza kobieta świata. Jest o statkach, jest o żaglowcach, w tym wywiad z kapitanem Bartłomiejem Skwarą, który w tym roku na STS Fryderyk Chopin wygrał The Tall Ship Races. Trochę biologii morza, trochę geologii (czy wiecie, gdzie i kiedy powstanie nowe morze?), historia jak Polacy Szwecje podpili (tak, tak), ciekawe miejsca – kopenhaskie Nyhavn i Samoa, a poza tym Nowinki w płetwach – czyli wraki Visu, historia pewnego kapitana i ptaszków, Archiwum Neptuna i Przystań hobbystów.

Przypominamy, że „Morze.org” można zamówić TUTAJ (także w wersji elektronicznej).

Tagi: Morze.org, gazeta
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 lipca

Wyruszyła śladem swojej poprzedniczki z 1957 r. (tratwa Nord) - tratwa "Nord-bis" z Kapitanem Andrzejem Urbańczykiem i zmieniającą się po drodze załogą. Po dotarciu do Gotlandii i 25 dniach żeglugi tratwa powróciła do Gdańska.
środa, 19 lipca 2006
W Gdyni rozpoczął się kolejny zlot żaglowców The Cutty Sark Tall Ship's Race.
sobota, 19 lipca 2003
Z przystani AKM w Gdańsku wyruszył niewielki (niecałe 8 m długości) jacht "Probus" z Kapitanem Jerzym Cołojewem z dwoma przyjaciółmi w rejs na Szetlandy, Wyspy Owcze; mały jacht powrócił do domu, po przebyciu około 2500 Mm w ciągu 777 godzin.
poniedziałek, 19 lipca 1971
Opuściło Świnoujście "Roztocze" z Kpt. Ziemowitem Barańskim, wychodząc w zakończony powodzeniem rejs na Wyspy Owcze.
poniedziałek, 19 lipca 1971