TYP: a1

Nowy, jesienny numer Morza w sprzedaży!

poniedziałek, 20 września 2021
Redakcja/MF

Wiemy, że czekaliście, więc miło nam oznajmić, że najnowszy numer Morza trafił do sprzedaży! Możecie go kupić w salonach Empik, wybranych salonikach In Medio i Ruch albo po prostu zamówić za pośrednictwem strony morze.org, w wersji papierowej albo elektronicznej.

 

A co znajdziecie w jesiennym numerze? Pod peryskopem Agnieszka Leśny, pedagożka i kulturoznawczyni związana z Uniwersytetem Warszawskim, badaczka tzw. pedagogiki przygody przygląda się edukacji morskiej i szkołom pod żaglami. Sporo miejsca poświęcamy sportowi – przedstawiamy sportowców i siłaczy w przedwojennej Marynarce Wojennej i wspominamy Olimpiadę w Tokio 2020, w tym polskie żeglarskie osiągnięcia. Kontynuujemy podróż z Ferdynandem Magellanem w 500. rocznicę jego śmierci i zabieramy was na wycieczkę w podwodne krajobrazy Bałtyku. Wspominamy ludzi morza, którzy odeszli - Ryszarda Łukasika, Krystynę Chojnowską – Liskiewicz, Bohdana Sienkiewicza. Z dawnych numerów Morza wygrzebaliśmy dla was ciekawostkę o fokach kamikadze w szwedzkiej służbie a z najnowszych ciekawostek – pomysł pewnej krakowianki na posprzątanie mórz z foliowych woreczków. Zabierzemy was też w podróż w ciekawe miejsca – odwiedzimy pewną latarnię morską i wyspę Ischia.

A poza tym w numerze znajdziecie mnóstwo ciekawych tekstów – biologiczne ciekawostki, sprawy wojenno-morskie, Z życia flot, Archiwum Neptuna, fragment powieści, Przystań hobbystów, krzyżówkę i zagadkę.

Zapraszamy do lektury!

 

Tagi: Morze, kwartalnik
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 October

Odbyło się wodowanie pierwszego polskiej konstrukcji jachtu pełnomorskiego Konik Morski nazwanego "Eksperyment"; konstruktor Lech Tumiłowicz; jego późniejsza wersja to "Opty" Leonida Teligi, słynnego z rejsu dookoła świata.
poniedziałek, 25 października 1937